Liis Lusmägi Egiptuse reis sai ebameeldiva lõpu: mõtlesin lennukis, millal ma oksendan

uudised.ee

Raadio Star FM saatejuht Liis Lusmägi naases oma puhkuselt Egiptusest, kellega rääkisime koroonaajastul reisimisest ja kui palju seda tehakse, milline oli tema hotell ja milline äpardus tabas teda tagasiteel. 

Liis tunnistab, et ta igatses soojust ja päikest nii väga, et käis jaanuarikuus lausa esimest korda elus solaariumis ja tänu sellele sai ta Egiptuses pruuniks, mitte ei läinud punaseks nagu tavaliselt. Reisipakett oli perekonnal võetud ultra all inclusive, mis tähendas seda, et kõik toidud ja joogid olid igal pool tasuta ehk juba hinna sees. "Selle efekt lõpuks oli see, et viiendal päeval minu lapsed ütlesid, et nad ei taha isegi jäätist enam mitte, neil oli kõigest nii kõriauguni! Ka meil mehega viimased kaks päeva olid hommikusöögiks õun ja banaan, lõunaks maasikad šokolaadis ja õhtuks vein ning õlu," naerab ta, sest juba esimestel päevadel sai kõike õhinal proovitud ja lõpuks lihtsalt enam ei tahtnudki.

Koroonatingimustes reisimine võib nii mõnetigi peavalu tekitada, ent Liisil läks õnneks ladusalt: testimine oli kiire ja tulemused saabusid 8 tunniga. "Mina arvasin, et lennujaamas läheb vähem aega, aga tuli välja, et inimesed ikkagi reisivad ja tuli ootuspäraselt kauem oodata. Meie reisisime AirBalticuga ja seal tuli koguaeg maski kanda, mida ka kontrollitakse," tunnistab Liis. 

Kuna lennukile ja hotellidesse on lubatud vaid terved inimesed, ei pidanud Liis tundma ka koroonahirmu. "Koguaeg olid termokaamerad. Meil olid füüsiliselt inimesed, kes mõõtsid sinu temperatuuri ja personal kandis koguaeg maski. Õhtused peod olid hajutatud ja kontaktipuudet üritati igal juhul vältida," kirjeldab Liis olukorda kohapeal. "Külalistelt maskikohustust ei eeldatud."

Liis puhkas Egiptuses tervelt nädala, ent siiski oleks ta ideaalis rohkem soovinud, sest see aeg kulus üksnes vaid puhkamisele ja lõõgastumisele. "Mis minu jaoks tähtis oli - hea toit, ujumine, sport. Kõik, mis oli vajalik, oli olemas!"

Muidu unistusena tunduvat reisi ilmestas ka üks tõrvatilk meepotis - nimelt otsustas Liis viimasel õhtul proovida krevetisalatit, mida ta eelnevatel päevadel polnud jõudnud veel süüa ja seepeale läks tema seedimine korrast ära. "Tagasiteel 5 tunnisel lennul mõtlesin, millisel hetkel ma hakkan oksendama ja millisel hetkel mitte," nendib Liis ja kinnitab, et vaatamata koroonale reisitakse väga palju.

Kuula raadio Star FM hommikuprogrammi järgi siit!

Kommentaarid puuduvad