Palju õnne! Jüri Pootsmanni “Magus melanhoolia” jätkab digitabelites võidutsemist

uudised.ee

Jüri Pootsmann saavutas Eesti Laulu superfinaalis oma looga “Magus melanhoolia” auväärt kolmanda koha, kuid digitabelites jätkab lugu valitsemist, olles terve nädala Eesti Spotifys #1 positsioonil.

Lugu kogus nädalaga Eesti Spotify tabelis 35 500 striimi ja edestas sellega teiseks jäänud The Weekndi pea poolte kuulamistega. Kohalikest artistidest on Spotify nädalatabeli esikohale varem jõudnud vaid 5MIINUST, Reket, Pitsa ja nublu.

“Olen väga õnnelik Eesti Laulu tulemuse üle ja eriti õnnelik selle üle, et see, küllaltki alternatiivse suunitlusega lugu nii paljudeni jõudnud on,” rõõmustab Jüri. “Usun, et ilma Eesti Laulu ja minu supertiimi tööta ei oleks seda kindlasti nii suurelt juhtunud,” märgib ta.

“Magusa melanhoolia” näol on tegemist Jüri esimese #1 positsiooniga Eesti Spotify nädalatabelis. Sellele saavutusele on lähedale jõudnud veel tema 2015. aastal ilmunud debüütsingel “Torm”, mis hõivas esikoha päevatabelis ning oma hiilgemomendil #3 kohale jõudnud “Jagatud saladus” koos Elina Borniga.

Jüri plaadifirma Universal Music Estonia esindaja Leen Kadakase sõnul on loo edu märkimisväärne ja tradistsiooniliselt markeeritakse seda Spotify nädalatabeli suursaavutust kena raamiga: “Jüri on meie plaadifirma kohaliku osakonna üks viljakamaid artiste ning on suur au olnud tema kõrval seista alates Superstaarisaate võidust. “Magus melanhoolia” märgib kindlasti värsket algust talle kui artistile ning on oluliseks verstapostiks ka meie koostöös,” sõnab Kadakas.

“Magus melanhoolia” autoriteks on lisaks Jürile endale kümnete hittlugude meister ja stiiliikoon Jana Hallas ning Jüri hea sõber/bändikaaslane Joonas Mattias Sarapuu. Loo produtseeris Alisky.

Jana Hallas: “Loo kirjutasime tegelikult juba paar suve tagasi. Jüriga koos ideid genereerides on alati tekkinud väga hea, võiks lausa öelda, et eufooriline energia ja head vibratsioonid. Jüri on muusiku ja lauljana n-ö naturaalne talent, kindlasti teeme edaspidigi koostööd.”

Loole tegid minimalistliku ja jüriliku video kohaliku filmivaldkonna tõusvad tähed, Raul ja Romet Esko (Eskobros) ja selle täitub YouTube keskkonnas varsti 300 000 vaatamise piir.

Eesti Laulul osales Pootsmann teist korda — viimati 2016. aastal konkursi võitnud ja looga “Play” Eestit Eurovisioonil esindanud Jüri tunneb, et on valmis intensiivsemalt uut muusikat avaldama ning pandeemia möödudes taas lavalaudadele astuma.

[embed]
class="advertising--side js-advertising js-side-advertising lazyload advertising--first">

Kommentaarid puuduvad