Ülipopulaarne Trad.Attack!'i lugu oleks albumilt peaaegu väljajäänud! Sandra Vabarna: see laul ei kõnetanud mind

uudised.ee

Täna oli raadio Star FM hommikuprogrammi külaliseks Sandra Vabarna, kellele sooviti palju õnne selle puhul, et Trad.Attack! võitis suisa kolm Kuldse Plaadi auhinda: Aasta Ansambel, Aasta Album ja Aasta Plaadifirma. Saatejuhid uurisid, kus bänd kõiki oma auhindu hoiab, kas ta endiselt kuulub kella 05 klubisse ja jutuks tuli ka otseloomulikult muusika.

Ansambel Trad.Attack! on aastate jooksul kogunud märkimisväärselt palju auhindu ja Jürgen tahtis teada, kus nad neid kõiki üldse hoiavad. “Need on laiali. Etnokulbid on saunades meil kõigil näiteks. Neid on ka meie vanemate juures, igalt poolt leiab neid,” naerab Sandra ja lisab, et nüüd on neil ka Tartus ladu olemas, kuhu kõik auhinnad viia saab.

Sandra on tuntud kui varajane ärkaja ehk ta kuulub kella viie klubisse. Laulja kinnitab, et see tõekspidamine kehtib endiselt. “Jalutustiirud on päris pikad, sest meil on ka teine laps ja tema tuleb minuga kaasa. Täna oli selline pooleteisetunnine, muidu tavaliselt tunnine,” kirjeldab Sandra. “Vahepeal ma ei kuula midagi, lihtsalt kõnnin ja kuulan oma mõtteid, teinekord ma kuulan raamatut või podcaste. Kuna see on nii pikk aeg, ma jõuan kõike teha!”

“Make Your Move” võitis Aasta Albumi tiitli, ent miks on ingliskeelse pealkirjaga kauamängival vaid eestikeelsed lood? “Nii me otsustasime, sest “Make Your Move” võttis kõige paremini kokku seda kahe aasta protsessi, nii tuuritamist kui ka loomingulist ja kandis edasi seda albumi muusikat ja ideed,” selgitab Sandra. 

Koroonaajastu on muutnud ka auhinnatseremooniaid ja viimase aastaga sai üsna tavaliseks auhindade vastuvõtmine ja üleandmine virtuaalselt ehk videovahendusel. Sandra tunnistab, et kuigi see on mugav, läheks ta pigem siiski kohapeale. “See on hoopis teine energia, mis alati kohapeal on. Eriti selliste toredate auhindade puhul. See on ju tore teistega koos rõõmustada selle üle!”

Üks Trad.Attacki! viimaseid palasid on “Armasta mind”, mis on ka fännide ja raadiokuulajate poolt palavalt armastatud. Üllatuslikult selgub, et Sandrale esialgu see lugu üldse ei meeldinudki. “Kui see viimane versioon välja tuli, see meeldis mulle ka. Kui ma lihtsalt kuulasin kõike seda materjali läbi, see lugu lihtsalt ei kõnetanud mind. Sellepärast tulebki teistega jagada, teiste arvamust küsida, teised suudavad teinekord palju adekvaatsemalt vaadata kõrvalt. Mina ja Jalmar ei tahtnud, et see läheks plaadile, aga kuna meil on suurem demokraatia, siis see ikkagi jäi,” paljastab Sandra. Laulja ise kuulab muusikat aga pigem vähem ja eelistab vaikuses olla. 

Kuula intervjuud raadio Star FM hommikuprogrammist järgi siit!

 

Kommentaarid puuduvad