Täna
17. mai
13...22
7...13
Homme
18. mai
12...20
5...13

Meelelahutus

Joel Ostrati reid Brigitte Susanne Hundi külmkappi: toit on liiga hea, et seda raisata

11:11 12. aprill 2021
Autor: uudised.ee
Allikas: Pressiteade

Eestlased on toiduraiskamises Euroopas esikohal, visates igal aastal ära ligikaudu 187 kg toitu ühe inimese kohta. Tipp-kokk Joel Ostrat korraldas inventuuri raadiosaatejuhi Brigitte Susanne Hundi külmkapis, et tuvastada raisatud toiduained ja leida loovaid viise toidujääkidest uute roogade valmistamiseks.

„Eestlased on toiduraiskamises Euroopas esikohal – igal aastal rändab prügikasti 187 kg toitu ühe inimese kohta. Aga toit on liiga hea, et seda raisata!“ on peakokk Joel Ostrat veendunud. Ta osaleb Hellmann’s majoneesi kampaanias toiduraiskamise vähendamiseks. Kampaania eesmärgiks on teadvustada toiduraiskamise probleemi ja anda nippe selle vähendamiseks.

Joel Ostrat teeb reide tuntud Eesti staaride kodustesse külmkappidesse, et juhtida tähelepanu toidu raiskamise vähendamisele ning inspireerida lihtsasti rakendatavate nippide ja loovate retseptide abil valmistada jääkidest uusi toidukordi. Näiteks soovitab Ostrat kontrollida sagedamini oma külmkapi sisu ning tõsta toitu ringi nii, et kiiremini riknevad kaubad oleksid hästi kättesaadavad.

Inventuuri käigus tuli mõned toiduained Brigitte Susanne külmikust prügikasti visata, kuid ülejäänud külmkapis leiduvad toiduained kasutas Joel Ostrat ära kalasalati valmistamiseks.

Joel Ostrati punase kala salat Brigitte Susanne külmkapi jääkidest:

Koostisained (kogused vali vastavalt külmikus leiduvatele jääkidele):

  • Maasikad
  • Spinatilehed
  • Riivjuust või vegan riivjuust
  • Saiakrutoonid
  • Soolalõhe- või forell ja soovi korral kalamari
  • Kapparid
  • Hellmann’s salatimajonees
  • Päiksekuivatatud tomatid
  • Tomatitest järele jäänud õli

Kõigepealt valmista majoneesist ja õlist salatikaste. Seejärel sea taldrikule salatipõhi: lõika maasikad sektoriteks, lisa spinatilehed. Serveeri kaste, seejärel õhukesteks viiludeks lõigatud kala ja kalamari, purustatud saiakrutoonid, riivitud juust, kapparid ja hakitud päiksekuivatatud tomatid. Söö värskelt valmistatud salatit kohe.

Hellmann’si tellitud uuringus selgus, et Eesti inimesed viskavad üsna palju toitu ära. Iga kümne uuringule vastanud inimese hulgast 7 sõnas, et viskab kuus ära kuni 1 kg toitu. Kümnest Eesti inimesest neli viskab koduses majapidamises toitu ära iga nädal. Kolmandik eestlastest viskab minema lausa 1-5 kg toitu kuus. Kõige sagedamini visatakse ära eelmise päeva toidu ülejääke (30%), samuti leiba (28%), puuvilju (26%), köögivilju (26%) ja piimatooteid (25%).

Enamik eestlasi tunnistas uuringu käigus, et kuigi toidu raiskamine ja -jäätmed on suur probleem, takistab ajapuudus neil sisseoste ja söögikordi paremini planeerimast. „Hellmann’si kampaania eesmärgiks on vähendada toiduraiskamist. Suuremat tähelepanu tuleks pöörata puu- ja köögiviljadele, mis on ostuhetkel küpsed, nii et riknemisprotsess algab kohe. Pestud ja kasutusvalmis köögiviljad tuleks asetada külmkappi nähtavale kohale ilma riknemist kiirendava plastikkotita. Küpsed ülevalminud puuviljad tuleks eraldada nendest, mis säilivad kauem,“ lausus Baltimaades Hellmann’s kaubamärki esindava Unileveri turundusjuht Rita Ylakavičiūtė-Ostrauskienė.

Ylakavičiūtė-Ostrauskienė hinnangul on toidujäätmete probleemi vähendamiseks oluline mitte ainult oste vastutustundlikult planeerida, vaid ka toidujääke loovalt kasutada. „Eelmise päeva toidujäägid jätab kasutamata ligi kolmandik Eesti inimestest ja seda põhjusel, et nad ei tea sobivaid retsepte või neile lihtsalt ei meeldi süüa eelmisel päeval valminud toitu. Sageli arvavad inimesed, et toidu ülejäägid on väheväärtuslikud, kuid nad ei oska neid loominguliselt kasutada,” lisas ta. Eksperdi sõnul leiab enamik eestlasi siiski viise üle jäänud toidu kasutamiseks. Lausa 73% Eesti inimestest vastas, et kasutavad toidu jääke ka teiste roogade jaoks.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!