Täna
09. mai
9...14
-2...5
Homme
10. mai
10...21
5...10

Meelelahutus

Südamlik lugu! Vanahärra viimane heategu läks vähiravifondile

Foto: 123rf
19:17 13. aprill 2021
Autor: uudised.ee

Vähiravifond "Kingitud Elu" sai eile suure üllatuse osaliseks kui ühe korraga lisandus fondi 42 649 eurot ja 31 senti. Selgub, et see oli jaanuari alguses oma 88. eluaastal meie hulgast lahkunud vanahärra Olgredi viimane soov ja heategu. 

"Me ei ole kohtunud Olgrediga. Aga teame, et ta elas pika elu, mille viimased aastad ei pakkunud talle kuigi palju rõõmu. Tervis oli kehva, meeleolu üksildane. Mustamäel elanud kunagine spordimees ei tahtnud isegi õues käia. Üks armas inimene samast majast varustas teda eluks vajalikuga," seisab Vähiravifondi "Kingitud Elu" Facebooki lehel.

Mõned aastad tagasi mattis Olgred kõige lähedasema inimese - oma abikaasa. Selle kaotusega oli tal raske leppida. Järeltulijaid neil ei olnud. Viimased ajad veetis Olgred Iru hooldekodus, kus tema eluküünal jaanuari lõpus kustus. Enne surma käis mees notaris. Ta oli müünud oma kodu ja tegi testamendi, millega pärandas kogu vara Vähiravifondile Kingitud Elu. 

Tegemist on teise pärandusega, mille vähiravifond on saanud. Mõned aastad tagasi jättis üks vähiga võidelnud mees fondile annakuna 4000 eurot. 

"Olgred jättis kümme korda rohkem - kõik, mis tal oli. Ükskõik, mida Olgred siin all tegi või tegemata jättis, tema elule pani ilusa punkti suur inspireerv heategu, millel on tõeline tähendus. Ta aitab meil kinkida lootust ja elupäevi mitmele inimesele. Puhka rahus, hea Olgred. Aitäh!"


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!