Homme
16. mai
13...21
4...11
Ülehomme
17. mai
13...22
7...13

Meelelahutus

Vabamu avab taas oma uksed ning on erandkorras avatud ka emadepäeval

Foto: Patrik Tamm/Vabamu
11:36 03. mai 2021
Autor: uudised.ee
Allikas: Pressiteade

Okupatsioonide ja vabaduse muuseum Vabamu ning KGB vangikongid avavad pärast COVID-19 leviku tõttu kehtestatud riiklikke piiranguid taas uksed. Vabamusse on oodatud külastajad teisipäevast laupäevani, kell 11-18 ja KGB vangikongidesse kolmapäevast pühapäevani, kell 11-18. Emadepäeva puhul on Vabamu sellel nädalal avatud ka pühapäeval.

„Vabamu on paljude eestlaste seas tuntud kui okupatsioonide muuseum ning paljud ei tea, et meil on lastele loodud ka eraldi lahendused ajaloo õppimiseks lapsepärasel ja leebel moel. Seetõttu kutsume muuseumi külastame just peresid, kellel vaba aja veetmiseks praegu palju võimalusi ei ole,“ ütles muuseumi tegevjuht Keiu Telve. 

Sellel nädalal on emadepäev ning sellel puhul on Vabamu avatud ka pühapäeval. Soovijad saavad külastada püsinäitust ning mängida muuseumi loodud Eesti iseseisvuse taastamise 30 aastapäevale pühendatud orienteerumismängu Tallinna vanalinnas.  
Mäng “Iseseisvuse taastamise radadel“ juhatab huvilised laulva revolutsiooni aega, aastatesse 1987–1991.  Mängus on 12 ajaloolist hoonet ja paika koos tähelepanu, faktiteadmisi ja liikumist nõudvate ülesannete ning põneva lisainfoga. Mängida saab igal ajal ning see on kõigile tasuta. Vaja läheb korralikult laetud ning internetiühendusega nutiseadet.  

Kõik kooliklassid, kes on lubatud kontaktõppele on samuti Vabamusse oodatud. Koolidele pakume õppekava toetavaid muuseumitunde ja ekskursioone. Klassid, kes on kaugõppel, saavad ekskursioone ja muuseumitunde jälgida virtuaalselt. Lisainfo.  
Õpetajad pääsevad Vabamusse ja KGB vangikongidesse tasuta. 

KGB vangikongides on avatud näitus „Kui palju maksab inimene?“. Gulagi vangilaagrist pääsenud Jevfrosinja Kersnovskaja mälestustel ja piltidel põhinev näitus toob külastaja ette 17 unikaalset reproduktsiooni tema joonistustevihkutest. Näitusele väljapandud joonistustel näeb Jevfrosinja küüditamisteekonda, tema surma trotsivat põgenemist ning elu Norilski laagris. 


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!