Kristjan Jõekalda soetas skandaalse kunstniku tuntud teose

uudised.ee

Tuntud telenägu ja armastatud saatejuht Kristjan Jõekalda on alati osanud hinnata kunsti. Nüüd on ta ka ühe tuntud ja kohati skandaalse tänavakunstniku teose omanik.

Kristjan soetas endale Edward Von Lõnguse teose “Sure, koer”, milles kujutletakse Arno Talit ja Joosep Tootsi “Pulp Fictionist” tuttavas stseenis. Teos oli müügis 1450 euro eest.

Legendaarseks tõusnud kujutis kaunistab ka Palamusel asuva kohaliku poe seina, mis asub vaid mõnisada meetrit eemal lokatsioonist, kus filmiti Oskar Lutsu teose põhjal loodud film “Kevade”.

Edward von Lõngus street art “Sure, koer” leidis endale uue kodu! :) Vaata teisigi Lõnguse teoseid NOARist: https://noar.eu/et/kunstnik/edward-von-longus/

Posted by NOAR on Laupäev, 8. mai 2021

Edward Von Lõngust nimetatakse ka Eesti oma Banksyks ning tema loodud teosed on tihti leitavad linnatänavatel, miksides kokku ajaloolisi sündmusi, sümboleid, kujutisi, inimesi ja kaasaegset kultuuriruumi, kontseptsioone ja ideid. Kunstniku identiteet on endiselt lõviosas saladus ning tema enda sõnutsi teda ennast üldse olemaski pole, on vaid ideed.

Edward Von Lõnguse teiste teostega saad tutvuda näiteks SIIN!

Kommentaarid puuduvad