Valitsus lubab vaktsineerituid üritustele piirmääradest rohkem

uudised.ee

Valitsus plaanib juuni keskpaigast taas leevendada piiranguid, ühe muudatusena on kavas lubada suuremate osavõtjate arvuga üritusi juhul, kui osalejad on kas vaktsineeritud või viiruse läbi põdenud, vahendab BNS.

Peaminister Kaja Kallas ütles neljapäevasel valitsuse pressikonverentsil, et nakatumise tase on praeguseks langenud eelmise aasta oktoobri tasemele. Kuna nakatumisnäitajad vähenevad stabiilselt, võimaldab see piiranguid leevenda.

Kallase sõnul on valitsusel plaanis 14. juunist taas piiranguid leevendada. Nii on kavas sellest kuupäevast pikendada  lahtiolekuaegu südaööni ning suurendada ürituste osavõtjate piirarvu. Peaministri sõnul tohib alates 14. juunist korraldada suuremate osavõtjate arvuga üritusi, kui seal on vaktsineeritud või Covid-19 läbi põdenud inimesed. Selleks on kavas kasutusele võtta COVID-19 sertifikaat. 

Tervise- ja tööminister Tanel Kiik lisas, et digitõendiga osalejate puhul võiks siseruumides olla üritustel kuni 2000 inimest, väliüritustel kuni 6000 inimest. Tema hinnangulk võiks tõend kasutusele tulla juuni keskpaigast. Kiik rõhutas samas, et digitõendi kasutuselevõtu juures on oluline välitida diskrimineerimist.

Kommentaarid puuduvad