Õnnekoolitaja Dali Getter Karat: õnn on nagu lihas ja seda saab reaalselt treenida!

uudised.ee

Õnnekoolitaja Dali Getter Karat rääkis Star FM-i hommikuprogrammis, et õnne ei saa üheselt mõista ja õnnelik võib inimene olla isegi kehvas tujus. Muu hulgas läks 1. juunist käima ka õnnelikkuse väljakutse.

Õnnekoolitaja kinnitab, et absoluutselt ja kõige populaarsem küsimus on alati, et mis on õnn. Õnneks või kahjuks sellel konkreetset vastust ei ole. “Õnn on hästi subjektiivne, samal ajal erinevat moodi tõlgendatav.” Karati sõnul on erinevus selles, kas ollakse õnnelik või tuntakse õnnehetki. Igaüks võiks proovida hinnata kui õnnelik on ta 10-palli skaalal. Star FM-i saatejuhid tegid kiired kalkulatsioonid ja said tulemuseks Jürgen – 8, Pille 8,5 ja Andres 9.

Õnneuurijad on välja toonud kaks erinevat lähenemist – õnn hetkes vs üleüldine õnnetase. “Õnnelik inimene ei pea kogu aeg laginal naerma.” Karati sõnul ei tähenda õnnelik olemine seda, et tuju peab ainult hea olema. “Eesmärk ei ole, et inimene ei tohiks end kunagi kehvemini tunda või me peaksime kõik negatiivsed tunded alla suruma, vaid oluline on see, kui õnnelik inimene üleüldiselt on. Õnn on nagu lihas ja seda saab reaalselt treenida,” selgitab Karat. 

Koolitustel hindavad eestlased tavaliselt oma õnnetunnet 10-palli süsteemis umbes 6-8-palli. “Inimesed ütlevad, et ma ei julge kümmet öelda, sest siis ei ole justkui kuhugi edasi minna ja ainuke variant kuhu tulla, on alla,” räägib õnnekoolitaja ja lisab, et 10 pealt ei pea ju alla tulema ning võibki terve elu stabiilselt õnnelik olla. See aga ei tähenda, et inimene ei võiks end kunagi halvasti tunda või madalseisus olla. “Ma olen rahulolev sellega, kus ma olen ja kes ma olen. Ma tean, et ma olen alati hoitud ja elu töötab minu heaks mitte vastu. Väljakutsetest lähen alati läbi ja tean, et saan hakkama,” annab Karat mõtteainet, mille abil oma õnnetunnet hinnata.

Õnnetunnet saab treenida ja selleks on konkreetsed harjutused. “”30 päevane õnnelikkuse väljakutse” tähendab seda, et igal hommikul 10-20min on erinevad harjutused, ülesanded ja päeva fookused,” räägib Karat, et peale 30 päeva on inimesel tööriistad, millega saab ta kehva tuju tekkimisel oma olemise kohe paremaks muuta.

1. nipp: positiivne sisekõne – sisenda endale, et sa saad alati hakkama ja oled hoitud, oled suurepärane inimene ja kõik on kogu aeg jumala hästi!

2. nipp: postiivsed sõnumid – kirjuta endale märkmepaberile, et “Mul alati veab”, “Täna tuleb suurepärane päev!” või midagi muud, mis sind kõnetab.

“Meie mõtleme väga palju, aga tihti meie mõtted on samasugused ja ei toeta tegelikult meid,” selgitab õnnekoolitaja.

Kuula täispikka intervjuud Star FM-i hommikuprogrammist SIIT!

 

Kommentaarid puuduvad