Vaata ja meenuta! Miljardite ninamehe Marten Kuninga muusikutee sai alguse superstaarisaatest

uudised.ee

Marten Kuninga teekond muusikataevasse sai alguse talendisaate “Eesti otsib superstaari” 3. hooajast, kus ta finaalis 3. kohale platseerus. Täna on Kuningas eduka ansambli Miljardid solist.

Superstaarisaate 3. hooaja võitis Ott Lepland, teise koha sai Birgit Varjun ja kolmandaks jäi Marten Kuningas. 

Marten Kuningal on ilmunud kaks sooloalbumit, “Janu” (2012), “Praktiline mees” (2014) ja koos Miljarditega “Kunagi Läänes” (2017).

Ansamblil läheb Eesti alternatiivse muusika skeenes väga hästi. Koostöös režissöör Triin Ruumetiga avaldati 2020. aasta novembris muusikavideo loole P.S.O, mis ei sobi kindlasti vaatamiseks nõrganärvilistele. Marten Kuninga sõnul oli bändil videost oma nägemus olemas. „Tahtsime ise seekord videos olla. Saime aru, et Triin on hea videot lavastama. Oleme õnnelikud, sest need olid toredad kaks päeva,“ rääkis laulja.

„Meil tuleb välja teine plaat. Seal kuuleb ausat rokkimist, teisalt ka elektroonikat,“ kirjeldas Marten albumi “Ma luban, et ma muutun” suunda. 

Miljardite teine kauamängiv ”Ma luban, et ma muutun” ilmuski 18. novembril ning see valiti 2020. aasta parimate albumite sekka nii Eesti Ekspressi kui ka ERR-i kultuuriportaali poolt. Nende uuelt albumilt pärinev singel ”Savi” kandideeris ka Raadio Elmari ”aasta laulu” auhinnale. Miljardite viimane raadiosingel ”Sisemine samurai” oli aprillis Raadio 2 eetris enimmängituim kodumaine lugu.

Eesti Päevaleht kirjutas, et Miljardid on Eesti üks kõvemaid bände. “Ja mitte ainult sellepärast, et seal on koos ühed riigi parimad pillimehed ja laulja. Nad on julgelt astunud sammu tundmatusse – kaugemale soojast, turvalisest pesast, kus oleks padjahunnikus saanud mõnusalt samasuguseid viisijuppe tinistada ja ümiseda. Uue albumiga muusikaliselt üllatada suudavad ainult päriselt head pundid.”

Miljardeid saab laval näha 16. juunil kl 19:00 Fotografiskas. Esmakordselt esitletakse tänavu EMA galal aasta rockalbumi auhinna võitnud stuudioalbumit ”Ma luban, et ma muutun”. 

“Eesti otsib superstaari” 8. hooaeg stardib juba eeloleval sügisel ning eelvoorudesse registreerumine on alanud. Osalema oodatakse kõiki andekaid lauljaid, kes on 1. augustiks 2021 vähemalt 15-aastased. Kui tunned, et Sinu aeg on käes, siis täida ankeet TV3 kodulehel SIIN!

Kommentaarid puuduvad