Ära istu selg kõveras! Kiropraktik Priit Kõrve annab nõu, kuidas kodukontoris efektiivsemalt tööd teha

uudised.ee

Raadio Star FM hommikuprogrammis käis külas kiropraktik ja füsioterapeut Priit Kõrve, et selgitada oma eriala tähendust ja jagada nippe, kuidas vältida kodukontori tingimustes töötades oma seljale liigse koormuse andmist. 

Kõrve sõnul on manuaalteraapia ja kiropraktika suht sama valdkond ja seda võibki peaaegu nimetada kondiväänamiseks. Jürgen uuris, et kui tal on ikkagi näiteks selg haige, siis kelle poole ta peaks pöörduma. "Kui me räägime meie meditsiinisüsteemist, siis teoreetiliselt peaks alustama perearstist, aga seal tihtipeale antakse valuvaigistid ja sellega see pöördub. Ideaalis peaks inimene 3 päeva jooksul saama spetsialisti juurde," tõdeb Kõrve.

"Manuaalterapeudi-kiropraktiku töö põhiülesanne on tekkinud funktsionaalsete blokkide vabastamine. Kui näiteks on kuskil selgroos tekkinud mehhaaniline blokk, vabastada, et selgroolülid saaksid liikuda oma asendisse," kirjeldab Kõrve. 

Koroonakriis aheldas nii mõnedki inimesed kodukontorisse, kus tihtipeale ei ole kõigil võimalusi arvuti taga töötamiseks väga mugavat positsiooni leida. Kõrve tunnistab, et ka tema patsientide hulgas on suurenenud märgatavalt kodukontorisse suunatud inimeste arv, kellel võib-olla kontoris olid isegi ergonoomilised töövahendid, aga kodus tehakse tööd diivaninurgas. Õnneks on olemas päris palju nippe, mida kodus rakendada, et koormus kehale poleks nii suur. "On olemas näiteks mobiilsed kokkupandavad lauad, saab nii mõndagi ära teha. Minu soovitus on see, et kui on sülearvuti, ostke omale juurde korralik suur ekraan, lisaklaviatuur ja ergonoomiline hiir ning juba saab palju paremini tööd teha," nendib ta lisades, et kui inimene on oma väikese ekraani poole pidevalt kummargil, jääb selg küüru. 

Kuula intervjuud raadio Star FM hommikuprogrammist järgi siit!

Kommentaarid puuduvad