Nostalgia! Allan Roosileht tervitas kuulajaid taas Star FMi eetris: minu hommikud on veninud pikemaks

uudised.ee

Star FMi hommikuprogrammis tervitas kuulajaid legendaarne Allan Roosileht, kes täna oli külalise rollis ja rääkis lähemalt, milline elu on avanenud peale hommikuprogrammist lahkumist. Lisaks rääkis mees, kust ammutas ta inspiratsiooni oma kunstinäituse avamiseks ja mida põnevat võib oodata festivalist We Love 90s.

2020. aastal raadiotööga hüvasti jätnud Allan Roosileht on viimane aasta rohkem iseendaga aega veetnud, sest õhtujuhtimised ja muud avalikud esinemised on viiruse tõttu ära jäänud. "Viimase arve kirjutasin septembrikuus," tunnistab Roosileht, kes rõõmustab, et peale pikka ootamist on üritused taas päevakavas ja toimetamised paisu tagant valla pääsenud. 

Kui aastaid ärkas Roosileht umbes kella viie aeg, et raadiosse tööle tulla, siis täna mees enam hommikuprogrammi ei kuula. "Hommikud on veninud pikemaks," sõnab ta ja lisab, et tunneb elust suurt rõõmu - sõidab mööda Eestimaad ja ütleb, et temani on jõudnud tõeline rahu. "Tänavune suvi on minu suvi," rõõmustab muusikamees, kes püüab päikest ja veedab paljud päevad erinevates Eestimaa otstes rannaliival. 

Mitmekülgselt andekas Roosileht üllatas publikut kui avas juuni lõpus SOLARIS Keskuse aatriumis esimese oma loomingul põhineva kunstinäituse. "Tundsin ära selle tunde, et ei saa enam hommikul magada, sest tahaks kokku segada mingit värvi," räägib Allan, kuidas ta nö koroona-ajal oma päevi sisustas. Roosilehe sõnul algas kõik tema telefonist, kuhu ta visandas algsed ideed, et need hiljem lõuendile maalida. "Detsembris oli mul kõik valmis," selgitab ta, et 12 maali valmisid suhteliselt kiiresti ja aega võttis koroonapiirangute tõttu vaid raamimine. Näitus kannab nime "Vinüül ja Akrüül", mis on otseselt muusikaga seonduv. "Ka pildid on saanud impulssi mingist laulust," selgitab Allan oma loomeprotsessi ja lisab, et mõjutusi on keskajani välja. Allani sõnul on neil maalidel justkui kaks elu. Üks on päevases valguses ja teine on õhtuses sinises valguses. "Pilt muutub täiesti teistsuguseks, sest kõik on peaaegu neoonvärvid."

Allan Roosileht teab palju lisaks muusikale ka arhitektuurist ja kunstist. Mees laulab, luuletab ja kirjutab, mis teeb temast tõeliselt andeka kuju. Saatejuht Pille Minev uurib, kas Roosileht pole mõelnud mingisse teemasse süvitsi minemisele. Selle peale ütleb Allan, et naudibki just erinevate asjade tegemist. "Minu nr 1 on ikkagi muusika," kinnitab ta.

Sellest, mida põnevat toob We Love 90's festival, saad kuulata lähemalt intervjuust Star FMi kodulehelt SIIT!

Kommentaarid puuduvad