Kuressaares algavad Saaremaa ooperipäevad 

uudised.ee

Kuressaares algavad teisipäeval kauaoodatud Saaremaa ooperipäevad. Korraldajad kinnitavad, et publikult tervisetõendeid, läbipõdemist tõendavaid sertifikaate ega negatiivseid PCR-teste ei küsita ning kiirtestimist läbi ei viida, vahendab BNS.

Laupäevani toimuvate Saaremaa ooperipäevade peaesineja on Peterburi Kammerooper, kes toob neljal õhtul Kuressaare lossihoovi ehitatud ooperimajas publiku ette maailma ooperiklassikasse kuuluvad lavastused. Ooperipäevad lõpetab laupäeval Ain Angeri juubeligala. 

„Pole ilmselt kellelegi saladuseks, et tänavused ooperipäevad on sündinud tavapärasest erilisemates tingimustes ning nõudnud korraldajalt tööd samaaegselt mitme stsenaariumiga ja pidevat valmisolekut ootamatusteks. Olen südamest tänulik kõigile partneritele, kes on meid sellel teel oma targa nõu ja jõuga toetanud,“ lausus Eesti Kontserdi juht Kertu Orro. „Täna saan rahuliku südamega öelda – jah, Saaremaa ooperipäevad toimuvad taas.”

Suurimaks muutuseks oli peaesineja vahetus pelgalt poolteist kuud enne ooperipäevade algust – Horvaatia Rahvusteatri Zagrebis vahetas välja Peterburi Kammerooper. „Oli õnnelik juhus, et lõviosa välja kuulutatud etendustest oli juba meie repertuaaris. Kuid nagu öeldakse, kõik õnnelikud juhused polegi nii juhuslikud,“ ütles Peterburi Kammerooperi kunstiline juht ja asutaja, Venemaa rahvakunstnik Juri Aleksandrov. „Neli päeva ja neli etendust – sellises ajagraafikus peab kogu meeskond töötama nii päeval kui ka öösel, kuid me saame hakkama,“ lisas ta.

Ooperipäevad algavad teisipäeva õhtul Gounod’ ooperiga „Faust“, järgnevad Rossini „Sevilla habemeajaja“ kolmapäeval, Donizetti „Lucia di Lammermoor“ neljapäeval ning Puccini „Madama Butterfly“ reedel. Laupäeval toimub ooperimajas Ain Angeri juubeligala, kus teevad kaasa Aile Asszonyi, Pavlo Balakin, Mirjam Mesak, Monika-Evelin Liiv ja Egils Siliņš. Eesti Riiklikku Sümfooniaorkestrit dirigeerib Olari Elts.

Teisipäeva keskpäeval avalikustatakse ooperimajas ka 2022. aasta Saaremaa ooperipäevade peaesineja ning algab soodustingimustel piletimüük uueks aastaks nii kohapeal kui ka Piletimaailmas.

Kommentaarid puuduvad