Täna
28. juul
21...26
17...21
Homme
29. juul
20...25
14...19

Meelelahutus

HÕFF kuulutas välja tänavuse filmikava

13:31 22. juuli 2021
Autor: uudised.ee
Allikas: Pressiteade

Keskeakriisis naine hindab ümber oma rutiinse elu, kui teda hammustab vampiir – mis saaks olla veel parem Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festivali lõpufilm, kui mitte selline!?

„Aasta oodatumaid õuduskomöödiaid,” ütleb USA režissööri Travis Stevensi „Jaakobi naise” kohta HÕFFi juht Helmut Jänes. Film, mille peaosas on armastatud scream-queen Barbara Crampton, on viimaseid lisandusi festivali kavva. Tänasest on avalik kogu HÕFFi programm ja lahti läheb piletimüük.

Kokku toob 13.–15. augustini toimuv Baltimaade suurim žanrifilmide festival Eesti vaatajate ette ligemale 30 pikka õudus-, ulme- ja põnevusfilmi rohkem kui kümnest riigist, lisaks mitu lühifilmide kogumikku ja arvukalt üritusi. 

Festivali avavad Raul ja Romet Esko ninja-põnevik „Vennad Toshibas – ninja-kaksikute sünd” ja Kanada režissööri Steven Kostanski õuduskomöödia „Psycho Goreman”. Avamisele eelneb traditsiooniline rongkäik läbi Haapsalu. 

Viimased lisandused festivali kavva: 

- Ekstreemfilm on tagasi: tõeline ja lõputu sürrealistlik õudusunenägu – Andrei Iskanovi „Põrgu nägemused. Režissööri versioon”.

- Eriseanss: rämpsfilmide moodne klassika, legendaarse Kanada filmistuudio Astron-6 kättemaksupõnevik „Isadepäev”, üheks autoriks Steven Kostanski. Kui te tahate teada, mida tähendavad mõisted „rapper” ja „rümbarebu”, siis see film annab vastuse.

- Eepiline vaatemäng, muusikaline küberpunk-seiklus kosmoseavarustes – Seth Ikermani „Kosmilised masinad”.

- Kummardus Wakaliwoodile: Uganda märulifilmide vabriku viimaste aastate kuulsaim film, Nabwana I.G.G. „Pöörane maailm” – mõnesaja dollari eest vändatud üle võlli kokteil Bollywoodist, Aasia märulist ja Hollywoodi action´ist.

- Tõsieluline Brasiilia õudus: José Padilha löökfilmide „Eliitrühm” tootja Marcos Prado põnevik „Õudustäratav”, mille aluseks on 1990ndatel kogu Brasiiliat ärevuses hoidnud nn nekrofiilsete vendade juhtum.

Varem välja kuulutatust leiab kavast näiteks uhiuute Eesti žanrifilmide võistluse, Sundance´i filmifestivali kesköise programmi parimad palad, Sahhawoodi stiilinäiteid ja laste ulmeretro – telelavastuse „Rops” ja telefilmi „Elektrooniku seiklused” –, millega festival tähistab sõna „robot” 100. sünnipäeva. Esimest korda avatakse tasuta õuekino. 

Festivali fookuses on Poola ulmekirjanik Stanisław Lem, kelle sünnist möödub tänavu sada aastat. 

Festivali üksikpiletid maksavad 5,5 eurot, passid 49 eurot. Pileteid saab alates tänasest osta Piletilevist, passe festivali koduleheküljelt. 

16. korda toimuv Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival kuulub Euroopa fantaasiafilmide festivalide föderatsiooni.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!