Selle suve suurim valgusfestival toimub laupäeval Tõrvas “Tulede ööl”

uudised.ee

Selle suve suurim valgusfestival toimub laupäeva hilisõhtul vastu pühapäeva Tõrvas “Tulede ööl”, kui järvel süüdatakse tuhatkond küünalt  ning hilisõhtune rännak viib rahva läbi valgus- ja heliinstallatsiooni ajaloolisel Mulgimaal. Tõrvakad tähistavad tänavu 95-dat linnaõiguse aastapäeva.

Tõrva vallavanem Maido Ruusmann rääkis, et Tõrvat kui tuntud pigilinna on alati saatnud tuli ja tõrv. Täna kannab seda ideed hästi edasi kaasaegne valgusfestival.

“Tulede öö” rada saab alguse Tõrva keskväljakul, tõrvaahju juurest ning lookleb maaliliste loodusvaadete saatel mööda tuledes Veskijärvest.  Seejärel jõuab lummava valgus- ja laseršõuga ääristatud valgusrada Tantsumäele.

“Tõrva Veskijärv lööb hilisõhtul võimsalt lõõmama, kui järvel süüdatakse ligi tuhatkond küünalt.

Samuti süüdatakse järve saarel üks suuremaid lõkkeid,” tutvustas Maido Ruusmann. “Rajal kõlab nii kandlehelisid, akordionimängu kui ka maagilisi loodushääli, mis muudavad rännaku salapäraseks ja unustamatuks elamuseks.”

Tõrva on Ruusmanni sõnul end järjest enam ajaloolise kuurortlinnana kaardile kirjutamas. “Mulgimaad on nimetatud Eestimaa Toskaanaks ja me loome järjest juurde uusi võimalusi oma puhkust just Tõrvas veeta,” lausus Ruusmann. Ümber äsja avatud Tõrva Veemõnula looklevad rohkete võimalustega terviserajad ning sügiseks on valmimas uus staadion. ”Unikaalsed sündmused lisavad põnevust nii tõrvakatele kui turistidele,” lisas Ruusmann.

Tulede Öö toimub Tõrva kesklinnas 24. juulil kell 22.00 – 01.00-ni öösel. Esmakordselt toimus “Tulede Öö” eelmisel aastal ning kujunes ülipopulaarseks. “Sel aastal laiendame valgusrada veelgi ning loome unikaalse õhustiku valguse, müstika ja heli koosmõjus,“ kinnitas Ruusmann.

Tõrva “Tulede öö” on kulminatsiooniks mitme-päevasele festivalile Tõrva Tule-Päevad, mis hõlmab nii kultuuri-, spordi- ja vabaajaüritusi. Tule-Päevad kestavad 22.-25. juulini Tõrvas ja selle lähiümbruses ning tutvustab Tõrva kui Mulgimaa kuurorti võlusid.

Tänavu tähistavad tõrvakad 95-dat aastapäeva linnaõiguste saamisest, millele 1937. aastal lisandus ametlik Mulgimaa kuurortlinna staatus. Seetõttu on tänavu avatud uus veemõnula ning etendatud näitemäng “Näkki nägid?”. Mulgimaa puhkusevõimalusi aitab tutvustada LEADER programm.

Kommentaarid puuduvad