Ole kohal: sellel reedel toimub erakordne veinifestival

Juba sellel reedel, 20. augustil toimub esmakordselt Viimsi vabaõhumuuseumis ainulaadne Viimsi veinifestival. Võlu peitub selles, et festival toob kokku kodumaised artistid, mõnusa veini ja head maitsed. Kogu üritus toimub vabas õhus ja kui sa ei ole veel Eesti taasiseseisvumise päevaks plaane teinud, siis tasub kindlasti sammud seada Viimsi vabaõhumuuseumisse.

Peakorraldajatel Andres Puusepal ja Allan Vinogradovil kasvas veinifestivali korraldamise idee välja Viimsi vabaõhumuuseumis toimunud päikeseloojangu kontsertidest. Allanil tekkis pidevalt maalilisel Rohuneeme teel asuva kodu poole sõites igasugu mõtteid ning ta tegi Andresele ettepaneku hakata korraldama midagi uut. Kuigi kumbki mees täpselt ei mäleta, kelle nad jõudsid välja veinifestivali korraldamiseni, arvab Andres, et Allan siiski käis välja mõtte, mis tundus õige, ja temal jäi vaid sellest kinni haarata.

Samal festivalil saab näha Eesti parimaid muusikuid, kes pakuvad kontserdielamuse lausa kahel laval. Üles astuvad 2 Quick Start, Karl-Erik Taukar Band, Ivo Linna & Supernova, Ott Lepland, Liis Lemsalu, Daniel Levi, Kaire Vilgats & Dagmar Oja “Bäkid hoos”.

Miks just vein ja mis täpsemalt toimub?

„Vein on püha jook, millel on oma pikk ajalugu ja kultuur, sarnaselt vabaõhumuuseumile. Hea vein muudab ka toiduelamuse paremaks,“ selgitab Andres peaaegu paatoslikult, miks vabaõhumuuseum on ideaalne koht seda tüüpi sündmuse korraldamiseks.

Veinifestivali raames leiab muuhulgas aset parima veini valimine ning selleks on erinevad maaletoojad kutsunud kohapeale sommeljeed, kes hakkavad jookide ajalugu, maitseomadusi ja iseloomu tutvustama. „Me ei ole teadlikult veinivalikut piiranud riikide või viinamarjasortidega. Festivali raames valitakse välja parim valge ja punane vein ning ka parim mullijook,“ selgitab Andres. Valimisprotseduur toimub ajavahemikus kell 15.00-18.00. Kõik, kes on koos piletiga soetanud degustatsioonipokaali, saavad osaleda parimate jookide valimisel. Pokaaliga saab iga maaletooja juures tasuta maitsta nii valget, punast kui ka mulli. Pokaalid jäävad kõigile mälestuseks.

Kõik veinitelgid paiknevad peaalal. „Kõige olulisem oli alguses leida Eestist suur partner ning Nautimus tundus meie jaoks kõige loogilisem valik. Kõik ülejäänud on ise ühendust võtnud. Rahva maitse võib kindlasti erineda sommeljeede hinnangutest, kuid see on oluline ja tihtilugu ka kindla peale minek. Me ei välista, et edaspidi võib poodidest leida veine Viimsi veinifestivali võitja logoga,“ lisavad korraldajad.

Veinifestivalil tutvustavad oma veinivaliku paremikku erinevad maaletoojad ja veinitootjad. Festivali külastajal on võimalus degusteerida ja hinnata parima veini konkursil osalevaid veine, mille käigus selgub publiku lemmik valge vein, punane vein ning parim “mull”. Parima veini degusteerimisel osalemiseks tuleb osta spetsiaalne Viimsi veinifestivali pokaal.

Viimsi Veinifestivalil hoolitsevad hea toidu eest Siigur Restoranide perre kuuluvad OKO resto Haabneemes ja NOA restoran. Ei ole kahtlustki, et head maitsed aitavad suurepäraseid veine veelgi nauditavamaks muuta. Nagu ka Siigur Restoranide pere soovitab – Söö ja tunne elust rõõmu! Soodushinnaga festivali piletid on müügil kodulehel www.veinifestival.ee. Festivali koostööpartnerid on Siigur Restoranid, Nautimus, Saku ja raadio Star FM.

Kogu sündmus on eriline selle poolest, et ühekordseid plastiknõusid ei kasutata. Kohapeal luuakse eraldi pandipakendisüsteem ning määrdunud topsid saab igas telgis puhta vastu vahetada. Pandi eest tasutakse vaid korra ning õhtul renditopsi tagastades saab makstud pandiraha tagasi. „Meil on kohapeal kasutusel eraldi prügisorteerimise keskus. Soovime, et iga külastaja oleks kaasatud rohelisse mõtlemisse, et nad näevad, kuhu viskavad prügi A, B, C. Koostööd teeme pandipakendikeskusega,” selgitavad korraldajad.

Veinifestivali ajakava leiad siit:


 

Kommentaarid puuduvad