Tuntud muusikud meenutavad Gunnar Grapsi Gala eel tema panust Eesti muusikasse

20. augustil leiab aset ainulaadne Gunnar Grapsi 70. sünnipäevale pühendatud kontsert, mis toimub Sack von Sound festivalil Saku mõisapargis. Vanameistri armastatud lugusid esitavad solistid Vaiko Eplik, Kristjan Kasearu ning Gerli Padar, kes jagavad oma mälestusi Grapsist.

Vaiko Epliku sõnul oli Gunnar Graps fenomenaalne nähtus Eesti muusikas. ”Ta suutis vähemalt neli korda olla tõeliselt novaatorlike arengute esirinnas meie muusikas. Biitmuusika esimese laine esirinnas Mikronitega, rokipioneer ansambliga Ornament, sõuli ja fusioni eestvedaja Magnetic Bandiga ja hevi massidesse viia GGG ridades. Makske kinni või tehke järgi,” sõnab Eplik.

KrIstjan Kasearu lisab, et tema jaoks on Gunnar Graps kahtlemata üks suuremaid rokkmuusikuid Eesti muusikas. ”Tema omapärane ja kõrge hääl on koos tema energiaga on väga ainulaadne,” lausub ta.

Lauljatar Gerli Padari arvates võiks olla Gunnar Grapsi sisemine põlemine laval  igale artistile eeskujuks. ”Teha oma asja ning teha seda südamest ja nii suure kirega! Kui mul tuli Näosaates kehastada Grapsi, siis alguses võttis ikka seest õõnsaks. Selle rolli veenvaks mängimiseks on vaja rohkem ettevalmistust kui nädal. Mul on olnud au ka varem Grapsile pühendatud kontserdil solistina üles astuda, mis tegi minu jaoks lugude valiku omamoodi lihtsamaks – valisin need, mis tol korral minul esitamata jäid,” lisab lauljanna Gerli Padar.

Piletid Gunnar Grapsile pühendatud kontsert õhtule on saadaval Piletitaskus. Vihma korral kaitseb publikut suur varjualune. Korraldajad  meenutavad, et kõik vaktsineeritud pääsevad kontserdile vaktsineerimispassi ettenäitamisel ning kes veel pole vaktsineeritud saavad teha 8-euro eest Covid (kiir)testi, mille tulemuse saab kätte 15 minuti jooksul. Kontsert leiab aset Saku Mõisapargis ning toimub festivali Sack Von Sound raames.

Kommentaarid puuduvad