Prisma ostukorvi maksumuse kohta levitati valeinformatsiooni

Swedbanki Rahaasjade Teabekeskus koostas nelja jaeketi põhjal esimesse klassi mineva lapse koolikaupade hinnavõrdluse. Selgus, et seal oli presenteeritud Prisma ostukorvi kõige kallimana. Prisma tootejuhti ajab valeinfo levitamine marru ja ta ütles, et eksitult on väga suurelt.

Hinnavõrlduse aluseks võeti esimesse klassi minejate soovituslikud koolitarvete nimekirjad, mille koostasid Tallinna 21. Kool, Gustav Adolfi Gümnaasium ja Viimsi Kool. Uuringu tulemusena selgus, et kõige odavamalt saab koolitarbed Maxima e-poest, kus ostukorvi maksumuseks tuleks 31 eurot. 

Loe lähemalt siit

 

Uuringus selgub, et kõige kallim valik on Prisma peremarket, mida on viimase aasta jooksul reklaamitud kui kõige odavama ostukorviga poeketti. Uurisime Prisma tootejuhilt, kuidas on see võimalik, et kõige oduvama ostukorviga pood nüüd äkitselt kõige kallimaid koolikaupu müüb. 

 

 

Kommenteerib Prisma tootejuht Merit Uus:

Artiklis rõhutatakse, et võrreldud on iga keti soodsamaid koolitarbeid. Prisma keti puhul ei ole kindlasti võrdluseks valitud grupi soodsamaid tooteid. Tegemist ei ole juhuslike eksimustega mõne toote või hinna suhtes, vaid eksitud on väga suurelt, poole ostukorvi maksumusega.  Ei ole selge, mis alustel on tooted võrdlusesse sattunud.

Kogu koolikauba valik on olnud meie kauplustes väljas juuli viimastest nädalatest. Samuti on meie tootevalik kättesaadav kodulehel ning seal on olemas ka meie kõige soodsamad tooted.

Kooli alguse puhul müüme me väga laias valikus koolitarbeid ja sortiment on kokku pandud mõeldes kõikidele meie klientidele ja nende erinevatele vajadustele. Kõik on  teretulnud meie kaupluseid  külastama, et näha kui palju erinevaid värve, pliiatseid ja pabereid on tegelikult olemas ja hind ei ole kindlasti ainus asi, mida nende toodete puhul võrrelda. Kui  on tarvis hinda võrrelda, siis tuleks seda teha selge ja läbipaistva sisendiga ja eesmärgipäraselt.

 

Kommentaarid puuduvad