Galerii! Kumu REIV tõi kokku andunud reivimuusika fännid 

Kuni 17. oktoobrini saab Kumus tutvuda näitusega „Terve öö üleval. Reivikultuur lähivaatlusel“. 10. septembri ööl oli võimalik aga armastatud ja hinnatud Kumu kunstimuuseumis ise reiviajalugu teha.

Sõna otseses mõttes ajalugu teha, sest see jäi pikaks ajaks üheks viimaseks Kumus toimunud reiviks. “Kumu ise ja Kati Ilvese poolt kureeritud näitused on viimastel aastatel loonud pinnase seesuguseks koostööks. Peale seekordset reivi võtame aga reivistepsli mõneks ajaks seinast välja. Edasisi reive kindlasti ei välista, aga täna vaatame hoopis uute ideedega veidi teistsuguse tuleviku poole,” sõnas sündmuse peakorraldaja Tõnis Hiiesalu.

Seekordsel reivil asutusid üles UK reivilegendid Giant Swan ja Rezzett ning kohalikud tegijad Nikolajev, Triin Niinemets ja Susanna Raiend. Reiviöö visuaalse rännaku lõi Mikk-Mait Kivi. Lisaks muusikalisele ja seda saatvale visuaalsele elamusele, rikastas kogemust ka hinnatud koreograafi Rene Kösteri klubikogemuse teekonda selle algusminutitest peo lõpumomentideni portreteeriv kaasaegse tantsu etendus.

Pilte erakordsest reiviööst näed galeriist!

Kommentaarid puuduvad