''Laagris'' osalenud Risto avameelselt depressiooniga võitlusest: minu raskused hakkasid ikka naistest

uudised.ee

Laagri eri toob vaatajateni tõsielusarjas „Laager“ osalenud inimeste personaalsed kogemuslood. Osalejad räägivad avameelselt, milliste probleemidega nad on elus rinda pistnud ning kuidas on nad olukorrast võitjana välja tulnud, olles tänaseks tugevamad ja õnnelikumad kui eales varem. Võtame vaatluse alla probleemid, millega paljud meist on elus kokku puutunud, ning otsime vastust küsimusele, kas sellises saatesarjas osalemine ja iseendaga tegelemine võivad tõesti inimest aidata.

Esimene osaleja pihitoolis on Risto Ränk. ”Läksin saatesse sellepärast, et ma tean, kui raske saab olla ühel inimesel ja seda just vaimselt. Ma olen olnud selle punktis. Tean, et pärast tõusu tuleb langus ja seega ma juba ennetuse pärast läksin sinna saatesse. Ka seetõttu, et tegeleda oma vaimse maailmaga kogu aeg edasi ja saada endast rohkem teadlikumaks,” avaldas Risto põhjuse, miks ta populaarses saates otsustas osaleda.

Ta ütles, et tema raskused said alguse naistest. ”Tuli eluarmastus ja mõtlesin, et järgneb pere ja vananeme üheskoos. Tunne oli õige, aga see oli ka nooruse rumalus, kuna ma olen sellest välja tulnud, siis ma näen seda kõrvalt. Kui me oleme noored, siis me ei tea täpselt, kes me oleme, pole justkui valmis inimene. Kuidas sa saad olla kellegi kõrval õnnelik ja teha kedagi õnnelikumaks, kui sa ise tea, kes sa oled?” arutles Risto, kelle depressioon sai alguse just paarisuhtest, mis ei töötanud.

”Kuigi hinges tunned, et see peaks justkui töötama, kuna armastus ju eksisteeris. Sealt vajusin sügavasse musta auku, milles ma olin kolm aastat. Ma olen tänulik, et ma seal olin, sest muidu ma ei oleks see, kes ma täna olen,” jätkas Risto.

Kuula Risto Ränki avameelset lugu lähemalt siit:

Kommentaarid puuduvad