Valedel alustel loodud suhe viis aastatepikkuse ōnnetu kooseluni: meil pole isegi sōprust

Uudised.ee

Tõsielusaates “Laager” osalenud Ilona rääkis avameelselt, kuidas aastaid tagasi otsustas luua kooselu põhjusel, et kahekesi võib-olla lihtsam kui üksinda. Tänasel päeval on tegemist õnnetu kooseluga, kus elukaaslaste vahel pole isegi sõprussuhet ning neid seob vaid ühine majapidamine. 

Ilona osales tõsielusaates “Laager”, kus elus tupikusse sattunud inimesed proovisid vaimsete praktikate abil oma probleemidele ja sõltuvustele abi leida. Ilona oli jõudnud endaga madalpunkti – päevad olid hallid ja ta oli selleks aastaks pool aastat antidepressante tarbinud. 

“Ma lihtsalt ei teadnud, kuhu edasi, kuidas edasi, mida edasi. Rääkides tööst, isiklikust elust, suhetest. Suhteliselt selline madalseisus olin omadega igatepidi,” tunnistas Ilona, et nägi “Laagri” saates ja vaimsete praktikates lootuskiirt.

Ilona sõnul oli madalpunkti sattumisel mitmeid põhjuseid. Üheks oluliseimaks peab ta armastuse ja läheduse puudust, mida kooselu talle ei paku.

“Kui ma praegu vaatan sellele algusele tagasi, siis minule tundub, et minu kooselu sai tõesti valedel alustel loodud. Mina nagu praegu hindan seda, et ma tegin selle otsuse baasil – kahekesi on lihtsam kui üksi,” tõdes naine. Ilona oli sel ajal jäänud üksikemaks kahe lapsega, kellest noorem oli väga haige. 

“Kuigi, kui ma olen sõpradega rääkinud, siis nemad ütlevad, et mis sa ajad, sa olid nii armunud ja sa ainult rääkisid teisest poolest,” mõtiskles Ilona, et tema ei suuda kahjuks selliseid asju nende kooselu algusest mäletada. “Ma ei ütleks, et see ka sõbrasuhe on, sest me oleme niivõrd erinevad,” tõdes naine, et hetkel seob elukaaslaseid vaid ühine majapidamine. Ühiseid lapsi neil ei ole.

Tänasel päeval on naisele edasiliikumine ja lahti laskmine ōnnetust kooselust keeruline samadel põhjustel. “Praegu ka, kui küsida, et miks ära ei lõpeta, siis ongi see sama teema – kahekesi on lihtsam, kui üksinda,” selgitas Ilona.

Armastust soovib Ilona leida ja loodab, et see juhtub ōige pea. “Ma olen ikkagi inimene, kes vajab armastust. Ma tunnen, et ilma selleta on mul nagu tühjus sees,” arutles Ilona. Väga tahaks seda tunda uuesti ja ma olen selleks valmis!”

Vaata videost, kuidas enesearmastuse puudumine on Ilona jaoks keeruliseks ja kaugeks muutnud ka suhted oma lastega ning kuidas saates osalemine nende suhetele mōjus:

Kommentaarid puuduvad