Ants Rootslase ennustus järgmiseks aastaks: just neid inimesi ootab ees uute võimaluste aeg

uudised.ee

Star FM-i hommikuprogrammis käis külas hüpnotisöör ja konstellöör Ant Rootslane, kes rääkis võimalikest põhjustest, miks inimene ei suuda oma elus pikki suhteid luua. Ühtlasi ka sellest, miks igaüks peaks oma vanemaid aktsepteerima ja mida on oodata järgmiselt aastalt.

Ants Rootslane sõnas intervjuu alguses, et ta pole hommikuinimene ja ärkab tavaliselt kell 11 paiku. Kuid teadmiseks, siis Antsu tee hüpnotisöörina algas just telesaatest, kus teda hüpnotiseeriti. ’’Mulle tehti hüpnoosiseanss ja öeldi selgelt, et pean tulevikus inimestega töötama,'' meenutas Ants Rootslane, kelle jaoks toona see mõte tundus utoopiline.

Täna ta seda teeb ja just tänu Ants Rootslase tööle on paljud eestlased hakanud oma sisemaailmast aru saama ning selle eest rohkem hoolitsema. Üheks tema kasutatavaks teraapiliseks vormiks on konstellatsioon, mis on süsteemsest pereteraapiast välja arenenud metoodika. ''Seal vaadatakse ruumiliselt inimese alateadvust ja suhteid. Eelkõige kolme ja nelja põlvkonda ning sealt tulenevaid probleeme,'' avaldas Ants.

Inimestel on palju muresid ja nii mõnedki tahavad sellest süüdistada oma vanemaid. Kuid Ants Rootslane soovitab aktsepteerida kõike, mis on olnud ja jätma täiskasvanu eas oma vanemad rahule. ''Just selles mõttes, et ei hakka neid süüdistama, vaid see materjal, mis nad sulle andsid, on sinu sees olemas. Sa saad selle kas korda teha ja emotsionaalselt eralduda,'' õpetas ta.

Samuti puudutas ta hommikuprogrammis inimese sündi tervikuna. Kõik, mis juhtub lapsega 70 päeva pärast sündi, näitab ära, mida ta oma elus kogema hakkab. Nõukogude ajal sündisid lapsed nii, et need viidi kohe pärast ilmale tulekut ema juurest ära. Ants Rootslase sõnul tegeleme nende traumadega siiani. ’’Sellel hetkel vajab laps kõige rohkem ema lähedust, ta on siia uude maailma tulnud ja nüüd on järsku mingisugune eraldus. Sealt tekib tugev üksilduse ja hüljatuse tunne inimeste sisse, millest omakorda ehitatakse peale järgmiseid asju,'' avaldas ta.

Hiljuti andis Ants Rootslane välja ka oma esimese raamatu ''Seitsme põlve müsteerium''. Autor ütleb, et tema raamatu põhiline mõte ongi see, et anda kätte need kohad, kus me nii-öelda kinni oleme ja kuidas sealt süsteemist emotsionaalselt eraldi saada, just selleks, et saaksime oma elu elada.

Kuid kui külas on hüpnotisöör, ei saa jätta küsimata, milline tuleb järgmine aasta. ''COVID on tulnud kosmilise kättemaksuna ahnuse ja ülbuse eest ja uuel aastal see viirus ei taandu. Kuid on üks oluline asi, need, kes lähevad selle mässuga kaasa, neid väga hea aasta ei oota. Aga neid, kes on arenenud, kes on tegelenud iseendaga ja on peast paigas ning otsivad alternatiivseid teid, neil on uute võimaluste aasta. Üldpildis tuleb siiski raske ja rohke mässuga aasta,'' ennustas Ants Rootslane.

Kuula täispikkka intervjuud Star FM-i hommikuprogrammist.

Kommentaarid puuduvad