Lõpuks kuupäev paigas: kodumaine mängufilm “Apteeker Melchior” esilinastub kevadkuul

uudised.ee

Kauaoodatud Elmo Nüganeni kodumaine mängufilmi „Apteeker Melchior“ esilinastus toimub käesoleva aasta 15. aprillil.

Apteeker Melchiori produtsendi Esko Ripsi sõnul on mängufilmi tootjad esilinastust kaks korda edasi lükanud, kuna filmi pole praegu kehtivate koroonapiirangute tõttu võimalik kõikidele sihtrühmadele näidata. „Apteeker Melchior on viimaste aastate suurim Eestis toodetud filmiprojekt. See on suure kinoekraani jaoks tehtud film, mis on toodetud kõikide Eesti inimeste jaoks. Kuna hetkel kehtivate viiruse leviku tõkestamiseks mõeldud piirangute tõttu pole kõigil inimestel võimalik kinos käia, siis oleme sunnitud filmi edasi lükkama ja loodame, et aprillis saavad kinno minna kõik, kes seda soovivad.“

Filmilevitaja Timo Diener lisas, et Eesti filmide praegused vaatajanumbrid jäävad koroonapandeemia eelsele ajale tunduvalt alla. „2021. aastal esilinastus küll mitmeid huvitavaid ja laiemale publikule meeleolukaks vaatamiseks mõeldud kodumaiseid filme, aga nende vaatajanumbreid ei saa paraku varasemate aastatega võrrelda. Kui koroonaeelsetel aastatel vaatas populaarsemaid Eesti filme kinos 100-150 tuhat inimest, siis 2021. aastal kõige rohkem kinokülastajaid kogunud kodumaine film, Rene Vilbre komöödia „Eesti matus” suutis kinodesse meelitada vaid 43 tuhat vaatajat.“ Kodumaistest filmidest populaarsuselt teine oli aasta lõpus esilinastunud Ergo Kulla komöödia „Jahihooaeg“, mis on kogunud üle 35 tuhande vaataja ja jookseb endiselt kinokavades. Vaatajanumbrite järgi kolmandaks jäi Peeter Simmi lavastatud „Vee peal“ 31 tuhande vaatajaga.

Dieneri sõnul on filmitootjatel keeruliste otsuste aeg. „Eesti kultuuri hoidmiseks on kodumaine film kui kõige tänapäevasem ja noortele omaseim formaat väga oluline. Meie filmitööstus on teinud viimastel aastatel väga head tööd nii uute kodumaiste filmide tootmisel kui ka rahvusvahelistele filmitootjatele allhanketeenuse pakkumisel. Samas on suurprojektide nagu Apteeker Melchior tootmine kulukas ja väikeriigis jätkusuutlik vaid siis, kui kõik Eesti inimesed saavad soovi korral neid filme ka kinno vaatama minna.“

Algselt pidi Apteeker Melchiori mängufilm esilinastuma 2021. a oktoobris, seejärel 2022. a veebruaris ning uueks esilinastusajaks on määratud 15. aprill 2022.

Valentinipäeval, 14. veebruaril 2022 esilinastub Oskar Lutsu samanimelisel jutustusel põhinev mängufilm „Soo“ (režissöör Ergo Kuld). „Nihutasime kinokavades Apteeker Melchiorile planeeritud nädalale teise olulise Eesti filmi, et kinosõpradel oleks, mida aasta esimestel kuudel oodata,“ selgitas Diener.

Apteeker Melchiori teise ja kolmanda mängufilmi esilinastused on planeeritud 2022. a teiseks poolaastaks.

Kommentaarid puuduvad