Homme
22. jaan
-5...-1
-7...-1
Ülehomme
23. jaan
-6...1
-13...3

Meelelahutus

Äge! Katariina Libe näidend "Võrsed" jõuab Draamateatri lavale

Foto: TV3
15:10 14. jaanuar 2022
Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

Reede õhtul tuleb Draamateatris esimesele lugemisele mullu Eesti Teatri Agentuuri näidendivõistlusel esimese preemia võitnud Katariina Libe näidend „Võrsed“.

Lavastajana juhendab lugemist Mehis Pihla ning loevad Helena Lotman, Marta Laan, Kristo Viiding, Jüri Tiidus, Märten Metsaviir ja Kersti Heinloo, teatas Draamateater.

„Esimese preemia pälvinud Katariina Libe „Võrsed“ portreteerib usutavalt arhitektuuribüroo juhti, kes võitleb eraelu kriisiga. Teda räsivad tööelu pinged, lagunev paarisuhe ning haigus, mida ta teiste eest varjab. Kõik need mured seob omavahel kokku küsimus lapse saamisest. Vastamisi on lapse saamise soov ja võimalikkus ning soovi ja võimaluste puudumine. „Võrsetes“ kirjeldab Libe paarisuhet ja selle lagunemise põhjusi teravalt," iseloomustas žüriiliige, Soome tõlkija, teatri- ja kirjanduskriitik Varja Arola näidendit.

Näidend lahkab lapsevanemaid puudutavaid norme, elukaaslase ja lapse kaotamist ning kaotustest ülesaamist. "Tähelepandav on „Võrsete“ juures ka see, et seksuaalvähemustesse suhtutakse neutraalselt. Peategelane on lesbi, tema elukaaslane biseksuaalne ja selles ei ole midagi imelikku. Vähemusi, sealjuures etnilisi, rahvuslikke, usulisi, soo- ja seksuaalvähemusi, käsitletakse eesti teatris harva. Nii nagu naisrollide kirjutamisel-lavastamisel, langetakse ka vähemuste kajastamisel kergesti stereotüüpide lõksu. „Võrsed“ on aga eelarvamustest vaba. Osalt seetõttu mõjub näidend eriti värske ja nüüdisaegsena,“ kirjeldas Arola.

Näidend etendub kell 19 Draamateatri Maalisaalis.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!