Ants Rootslane avameelses intervjuus: liiga toredad inimesed on alati ohtlikud

uudised.ee

1STAGE vestlussarja veab fotograaf Mardo Männimägi, kelle viimaseks külaliseks oli tuntud terapeut Ants Rootslane. Männimägi kirjutas, et Antsu karismaatilisus ja otsekohesus haaras põnevalt nii saatemeeskonna kui ka kohale tulnud publiku. Oli põhjust, sest Rootslane rääkis selle aja jooksul otsekoheselt mitmest ühiskonna valupunktist ja selgitas, miks on tema jaoks liiga toredad inimesed mõneti suisa ohtlikud.

Iga kuu istub Mardo Männimägi ühe andeka Eesti inimesega laua taha, et hubases õhkkonnas vestelda tema elust, loovusest ja harjumustest. Selles intervjuus ei saa Ants Rootslasega puudutamata jätta ka praegust koroonakriisi. Terapeut toob välja Igor Mangi ütluse, kelle sõnul on tegu kosmilise kättemaksuga inimestele. ’’Võib-olla me peaksime seda niimoodi võtma, sest inimkond on olnud nii egoistlik ja auahne ning ehk see ongi kõrgemalt poolt määratud karistus,’’ lausus Ants.

Seejärel kõneles ta lähemalt auahnusest ja egoismist, mis on aja jooksul hukutanud ühiskonda terviklikult. ’’Minu ainukene mõte, miks ma üldse inimestega töötan, on eesmärk tuua nad sellest egoistlikust ja silmakirjalikust maailmast välja,’’ avaldab Ants, kelle sõnul teeb ta seda väga huvitavat teedpidi, peegeldades inimestele just nende enda silmakirjalikkust ja ülbust.

’’Võin iga inimesega ka väga erinevalt käituda. Ma annan mingil hetkel inimesele nii-öelda ’’kirvega pähe’’. Eriti ei salli selliseid toretsevaid inimesi, ehk neid, kes on mingil põhjusel väga toredad,’’ sõnab Ants otsekoheselt, mille peale saalis olnud inimesed purskavad naerma. Ta toob näitena tuntud persooni ühest meediamajast, kes tema sõnul lipitseb kõikide ees. ’’Ma hoidsin ennast niimoodi ühel saatevõttel tagasi,’’ jagas Ants Rootslane tema jaoks ebamugavat olukorda.

’’Kõik räägivad, et tegu on nii toreda inimesega, aga ma tean seda tausta ja tegu on silmakirjalikkusega. Ehk kõik, kes on liiga toredad, on väga ohtlikud inimesed. Sellepärast ma ütlengi inimestele ja jäängi seda mantrat korrutama, et me peame saama vihaseks,’’ avaldab Ants Rootslane kavalalt muiates.

Rootslane on õppinud paljude õpetajate käe all, kes on olnud OSHO-ga (OSHO oli India jumalamees, müstik, kultusejuht ja Rajneeshi liikumise asutaja) seotud ja seetõttu on noor terapeut ka paljuski tema teooriatest mõjutatud. ’’See viha osa on tegelikult ääretult oluline,’’ märgib ta ja toob mitmeid näited, kuidas ei tohi oma tundeid alla suruda. Ühtlasi toob vestlussarjas terapeut välja ka näite oma langusperioodist. See kestis tal siis, kui tuli välja tema esimene raamat ’’Seitsme põlve müsteerium’’. 

’’Kui ma olin kuu aega nagu kudenud räim, siis mu psüühika lihtsalt kaitses mind, proovisin selles olekus olla lõdvestunud. Mõtlesin, et ühel päeval see peab ju läbi saama. Mul oli muidugi raske oma toimetusi teha, aga ma vaatlesin seda seisundit kõrvalt,’’ jagab Ants Rootslane oma emotsioone ka keerulisemast ajast.

Kuula kogu vestlust Ants Rootslasega 1STAGE vestlussarjast:

Kommentaarid puuduvad