Eesti Muusikaauhinnad tuleb taas! Õhtut juhivad säravad Ameerika ja Norra

uudised.ee

26. jaanuaril leiab Alexela Kontserdimajas taas kord aset suurim Eesti muusikat tähistav sündmus: Eesti Muusikaauhinnad 2022 gala. Järjekorras juba 24. toimumiskorda tähistava gala õhtujuhtideks on sel korral alati särav Liis Lemsalu ja särtsakas Daniel Levi Viinalass.

21. detsembril alustas tööd 180 liikmeline žürii selgitamaks välja Eesti muusika 2021. aasta parimad autorid, esitajad ja muusikatootjad. Kokku valib muusikavaldkonna spetsialistidest koosnev žürii välja need 17, kes saavad erinevates kategooriates ka auhindadega premeeritud.

Galat korraldava Eesti Fonogrammitootjate Ühingu juhatuse liikme Danel Pandre sõnul on mööduva aasta näol tegemist väga hea aastaga Eesti muusikas: „2021. aastal ilmus kodumaist muusikat kokku tänase seisuga 134 albumit, sadu singleid ja lisaks märkimisväärne hulk muusikavideoid. Vaatamata keerulistele oludele toimus ka rohkelt muusikasündmusi ja kontserte. Kõik see annab jõulise signaali, et kõigele vaatamata on Eesti muusika väga heas seisus ja valikuid, keda Eesti Muusikaauhindade galal parimatena pärjata, langetada keerukas, kuid meeldiv ülesanne.“

Õhtujuhtidena kohtuvad laval Ameerika ja Norra

Täpselt nii kirjeldab olukorda suure gala üks õhtujuhte, nooruse Norras veetnud Liis Lemsalu, kelle sõnul on kauaaegse sõbra, lapsepõlves Ameerikas elanud Daniel Levi Viinalassiga õhtujuhi kohustuste jagamine põnev väljakutse. „Oleme Danieliga ammused sõbrad ja loodan, et meie omavaheline keemia aitab luua nii osalejatele kui vaatajatele mõnusa ja nauditava õhkkonna.“ Daniel Levi Viinalass lisab, et Eesti Muusikaauhinnad 2022 gala juhtimine on kahtlemata väljakutse, kuid ühtlasi ka väga suur au.

„Kuna 2021. aastal avaldati väga palju head muusikat, olen siiralt rõõmus, et saan anda oma panuse sündmuse õnnestumiseks ja olen mõnusas ootuses, et kõikide sõprade ning kolleegidega üheskoos möödunud aastat tähistada!“

Kommentaarid puuduvad