Saudi õhulöögis Jeemeni pealinnale hukkus vähemalt kuus inimest

Seitsmesed

Saudi Araabia juhitud koalitsiooni õhulöögis mässuliste kontrollitud Jeemeni pealinnale hukkus neljapäeval vähemalt kuus ja sai vigastada veel kümme inimest.

Kõik kannatanud toimetati Sanaa sama rajooni vabariiklikusse haiglasse, ütles doktor Mokhtar Mohammed AFP-le.

Kokku andis Saudi koalitsioon pealinnale neljapäeval üksteist õhulööki ja huthimässuliste territooriumitele kokku 19 lööki, vahendas mässuliste telekanal Al-Masirah.

Saudi ametnik ütles varem AFP-le, et riigi juhitav koalitsioon on alustanud õhurünnakutega huthi sõdurite kasutatud sihtmärkide pihta. 

Jeemeni pealinna pommitati päev pärast seda, kui huthid võtsid vastutuse droonirünnaku eest, mis lõi laupäeval rivist välja ühe Saudi Araabia naftatoru.

Saudi Araabia ja selle liitlased toetavad alates 2015. aasta märtsist Jeemeni sõjas valitsusvägesid.

Saudi valitsus oli kutsunud kolmapäeval "seisma vastu terroriorganisatsioonidele, mis korraldavad sabotaažirünnakuid, nagu Iraani toetusega huthid Jeemenis". 

Jeemeni vaenupooled sõlmisid detsembris Rootsis relvarahu sõjategevuse peatamiseks Hodeida provintsis ja ÜRO vaatlejad kinnitasid teisipäeval, et mässulised taandusid leppe alusel kolmest provintsi sadamalinnast, mille seas on ka ülioluline Hodeida sadam.

ÜRO eriesindaja Martin Griffiths tervitas kolmapäeval seda arengut, kuid hoiatas, et täiemahulise sõja jätkumise risk Jeemenis on sellest hoolimata kõrge. 

"Jeemen on viimaste päevade tähtsust hoolimata sõja ja rahu teelahkmel," lausus diplomaat, lisades, et on riigis on näha nii märke lootusest kui ka ärevusttekitavaid ilminguid sõjast. 

Relvarahuga hoiti ära lahing linna pärast, mida läbib 70 protsenti Jeemeni imporditud kaupadest ja humanitaarabist.

Saudide juhitav koalitsioon sekkus valitsusvägede poolel Jeemeni sõtta 2015. aasta märtsis, et tõrjuda tagasi mässulised, kelle valduses on endiselt pealinn Sanaa, ning tuua tagasi võimule president Abedrabbo Mansour Hadi.

Konfliktis on hukkunud kümneid tuhandeid inimesi, paljud neist tsiviilisikud.

Araabia poolsaare vaeseimas riigis vajab abi 24,1 miljonit inimest ehk üle veerandi elanikkonnast.

Kommentaarid puuduvad