Homme
24. okt
2...9
-3...7
Ülehomme
25. okt
7...11
-1...8

Poliitika

Eesti

Mart Helme: mis te kujutate ette, et mul on otseliin Kremliga?

Foto: Külli Rummel/TV3
11:50 23. september 2021
Autor: uudised.ee
Allikas: RAUA valimisstuudio

Eile alustas väitlussaade Raua valimisstuudio, kuhu saatejuhi Mihkel Raua sõnul oli kutsutud Eesti poliitikute absoluutne raskekahurvägi. Erinevad ühiskonna teemad muutusid kohati väga tulisteks sõnavahetusteks. 

Ühe teemana tõstatas saatejuht Mihkel Raud EKRE ja Kremli vahelised seosed, mille üle spekuleeris Eesti 200 juhatuse liige Lauri Hussar hiljuti oma avalikus kirjutises.Lauri Hussar esindas väitlussaates oma erakonda ning esitas selle teema juures EKRE ja Kremli koostöö kinnitamiseks omapoolsed väited.

Mart Helme kahtlustas seepeale, kas Hussar täie mõistuse juures on. “Kas te olete hulluks läinud? Mis te kujutate ette, et mul on otseliin Kremliga?” ütles Helme. Helme ütles, et on hullumeelne pidada EKRE-t "Krimli-käsilasteks", sest EKRE on eesti kõige rahvuslikum erakond. 

Kahe mehe sõnavahetus kulmineerus sundvaktisneerimise ja vaktsineerimise võimalike kõrvalmõjude aruteluga. Helme sõnul pole nad vaktsiinivastased, vaid proovivad hetkel välja selgitada vaktsiini kõrvalmõjusid inimeste tervisele.

Hussar jäi endale kindlaks, et EKRE-l alati olnud soov Eestit itta pöörata.

Vaata Hussari ja Helme tulist sõnavahetust videost. 

 


Kommentaarid

Kommentaare 2
Harts 14:09 26. september 2021
Hussar on ikka fanaatiline hull.)) Kremli referendum, hahahaa.))
Ta oli vist postimehe peatoimetaja, kas ma mäletan õigesti? See heidab kenasti valgust tervele "peavoolumeediale", millised inimesed seal olid ja on praegugi. Pilt on üsna kole, ma ütleks.
Mis puudutab Raua küsitud tõendeid selle Hussari artikli kohta, siis neid polnudki. Hussari väide selle koosoleku kohta ei päde, kuna artikkel ilmus enne seda kokkusaamist. Niiet..
ats 14:24 26. september 2021
Kas selline nagu EESTI 200 esindaja käest arstitõendit enne saadet pole küsitud? Selline peaks kusagil Vismaris olema.