Täna
26. mai
9...16
5...10
Homme
27. mai
11...16
4...9

Sport

Gerd Kanter valiti Euroopa Olümpiakomiteede sportlaskomisjoni juhiks

Foto: Vallo Kruuser/Delfi
18:35 20. oktoober 2017
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

50 Euroopa Olümpiakomiteed ühendav katusorganisatsioon hääletas reedel Monacos peetud üldkogul Euroopa Olümpiakomiteede sportlaskomisjoni liikmeks olümpiavõitja Gerd Kanteri, kes valiti ka sportlaskomisjoni uueks juhiks.

Kanteri sõnul on Euroopa olümpiakomiteede sportlaskomisjon oluliseks jõuks Euroopa olümpiasportlaste hääle kuuldavaks tegemisel. „Esindame Euroopa spordijuhtimises sportlaste häält ja seisame sportlaste huvide eest. Põhiteemad, mida ma ise ja ka paljud teised komisjoni liikmed kandideerides esile tõime, olid sportlaste topeltkarjäär, aus mäng ja antidoping. Kindlasti tegeleme ka teiste sportlaskonna jaoks oluliste esilekerkivate teemade lahendamisega,“ rääkis Kanter.

Ta märkis, et selle jaoks on vajalik tõsta ka sportlaste teadlikkust sportlaskomisjoni tööst. „Tahame, et kõigi Euroopa olümpiasportlasteni jõuaks teadmine, et sportlaskomisjon tegutseb, et igal sportlasel on võimalus oma mõtteid ja seisukohti avaldada ning et nendel mõtetel ja seisukohtadel on sportlaskomisjoni kaudu kandepind. Samuti näeme, et vajalik on suurendada kogemuste vahetamist – kui mõnes riigis või spordiorganisatsioonis on edukas näide, kuidas mõni süsteemne tegevussuund on ellu rakendatud, siis nendest ideedest ja kogemustest saaksid õppida ka teised. Eesmärgid, kitsaskohad ja taustad on ju sageli sarnased,“ lausus Kanter.

Euroopa Olümpiakomiteede sportlaskomisjon koosneb kaheksast liikmest, kandideeris 18 kandidaati. Sportlaskomisjoni valiti Balazs Baji Ungarist, David Harte Iirimaalt, Gerd Kanter, Tania Cagnotto Itaaliast, Gunta Latiseva-Cudare Lätist, Nevriye Ylmaz Türgist, Jana Daubnerova Slovakkiast ning Eldar Ronning Norrast.

Eestlastest on Euroopa Olümpiakomiteede sportlaskomisjoni varasemalt kuulunud Jüri Tamm ja Erki Nool.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!