Täna
20. nov
-1...4
-6...2
Homme
21. nov
-1...3
-2...3

Sport

Tartu Ülikool lõpetas professionaalse korvpallimeeskonna tegevuse

Foto: Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi
17:10 05. juuni 2018
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Tartu Ülikooli rektoraat ja ülikooli akadeemilise spordiklubi juhtkond otsustasid lõpetada senise elukutselistest mängijatest koosneva korvpallimeeskonna tegevuse.

Ülikooli korvpalli jätkusuutliku ja konkurentsivõimelise arengu tagamiseks hakkab TÜ korvpallimeeskond edaspidi toetuma üliõpilasspordile ning eelkõige kohalikule järelkasvule, teatas ülikooli pressiesindaja.

Ülikooli kantsleri Meelis Luha sõnul oli akadeemilise spordiklubi rahaline puudujääk 2017. aasta lõpus ligikaudu paarsada tuhat eurot. "Kõige suuremad kulud on tekkinud korvpalliklubi tegevusest. Kui selle tegevus jätkub samadel põhimõtetel ja samas mahus, kasvab puudujääk aasta lõpuks poole miljoni euroni. Seetõttu on muudatused vältimatud," tõdes Luht, tuginedes spordiklubi rahalise seisu analüüsile. "Nüüd peame langetama otsused, kuidas minna edasi," lisas ta pressiteate vahendusel.

Tartu korvpallihuvilistele on teada, et Tartu Ülikooli korvpalliklubi on juba aastaid otsinud suuremat rahalist tuge väljastpoolt, sest ülikool ja Tartu linn kahekesi ei suuda klubi piisavas mahus toetada, märkis ülikooli pressiesindaja. Välismängijaid palgata on kallis, juba praegu moodustavad umbes kaks kolmandikku klubi kuludest profikorvpallurite töötasud. "Nimisponsorit on väga raske leida ja ka väiksemate toetajate otsimisel pole töö toonud piisavalt tulemusi. Sponsorluse maht võiks olla kolm kuni neli korda suurem kui praegu," märkis Luht.

Tema sõnul ei ole korvpall ülikooli põhitegevus. "Ei tohi unustada, et Tartu Ülikooli Akadeemilises Spordiklubis tegeletakse ka muude spordialadega peale korvpalli. Meie eesmärk on toetada pigem üliõpilassporti, mis tähendab sportimise sidumist õppimise ja teadustööga. Seepärast olemegi otsustanud korvpallimeeskonda reformida," rääkis ta. "Me vaatame üle seniste mängijate lepingud ja loome uue, meie enda üliõpilastest koosneva meeskonna," kinnitas Luht.

"Selliseid kokkuvõtteid tehakse iga hooaja lõpus, midagi eripärast siin ei ole,“ kirjeldas olukorra tagamaid Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubi korvpallidivisoni juht, TÜ sporditeaduste ja füsioteraapia instituudi direktor Priit Kaasik. Üliõpilasspordi arendamist jätkab spordiklubi tihedas koostöös TÜ sporditeaduste ja füsioteraapia instituudiga. "Kindlasti jätkub ka korvpallikooli tegevus. Meie eesmärk on pakkuda Eesti koondisele järelkasvu, toetades noori andekaid sportlasi," lisas Kaasik.

"Tahame, et Tartu Ülikool ja selle korvpallimeeskond oleksid atraktiivsed neile noortele, kes soovivad teha sporti ülikoolis õppimise kõrvalt," sõnas Luht. "Hakkame välja töötama tegevuskava, et noored teaksid, et nad on ülikooli meeskonda oodatud ja kuidas sinna jõuda," lisa ta.

Luht on kindel, et ka üliõpilasmeeskond suudab pakkuda fännidele väga põnevaid spordielamusi. "Hea näide on Tartu Ülikooli võrkpallinaiskond, mis tõi sel aastal koju Eesti meistritiitli ning võitis Eesti karikavõistlused ja Balti liiga," ütles ta.

Tartu Ülikooli Akadeemilises Spordiklubis saab tegeleda rohkem kui 20 spordialaga. Sügiseks valmib spordiklubi arengukava, millega seatakse järgmiste aastate eesmärgid.

Tänavustel Eesti meistrivõistlustel sai Tartu Ülikooli võistkond Tallinna võistkonna BC Kalev/Cramo järel teise koha.

Tartu Ülikooliga seotud korvapllimeeskond on võitnud Eesti meistrivõistlustel 19 meistrikulda, hooajal 1948/49 tuldi Nõukogude Liidu meistriks. Samuti jääb ajaloo tipphetkede hulka 2007/2008 hooajal saavutatud FIBA EuroCupi 4. koht, hooajal 2008/2009 saavutatud 3. koht ja hooajal 2015/2016 teenitud hõbemedal Balti korvpalliliigas.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Mida toob novembrikuu Sinu tähemärgile?