Prantsusmaa alustas jalgpalli MM-i võiduga Austraalia üle

Seitsmesed

Prantsusmaa jalgpallikoondis alistas laupäeval Venemaal peetaval jalgpalli MM-il C-alagrupi avakohtumises 2:1 Austraalia, vahendab BNS.

Prantsusmaa läks Kaasanis peetud kohtumist 58. minutil Madridi Atlético ründaja Antoine Griezmanni penaltist juhtima. Prantsusmaa teenis penalti tänu videokohtuniku (VAR) süsteemile, mida laupäeval esmakordselt jalgpalli maailmemeistrivõistlustel kasutati. Kohtunik ei andnud esialgu Austraalia karistusalas kukkunud Griezmanni vastu tehtud vea eest 11 meetri karistuslööki, kuid muutis pärast videokorduse vaatamist meelt.

Kolm minutit hiljem viigistas Austraalia kapten Mile Jedinak penaltist mängu seisuks 1:1 pärast seda, kui Prantsusmaa keskkaitsja Samuel Umtiti oli mänginud karistusalas käega.

Prantsusmaale tõi võidu Manchester Unitedi poolkaitsja Paul Pogba värav 81. minutil.