Täna
23. juul
21...26
12...17
Homme
24. juul
20...27
12...17

Sport

Kahel eestlasest suusatajal lasub dopingukahtlus

Foto: Foto: kuvatõmmis VG otseülekandest
16:39 27. veebruar 2019
Autor: Seitsmesed

Austrias suusaalade MM-il Seefeldis peeti kolmapäeval dopingukahtlusega kinni viis sportlast - kaks eestlast, kaks austerlast ja üks kasahh, teatas Austria föderaalne kriminaalpolitsei, vahendab BNS.

Politsei andmeil korraldati koostöös Saksa politseiga hulk haaranguid "rahvusvaheliselt aktiivse dopinguvõrgustiku" vastu. 

Saksamaal Erfurtis baseerunud võrgustikku kahtlustatakse veredopingu tegemises tippsportlastele, et parandada nende sooritust rahvusvahelistel võistlustel ning teenida sellelt ebaseaduslikku kasumit. 

Ühtekokku on kinnipeetuid üheksa ja läbiotsimisi korraldati 16 paigas, neist üheksa Erfurdis. Politsei sõnul oli operatsiooni nimi Aadrilaskmine.

Eesti koondise peatreener Anti Saarepuu dopingukahtlust ei kommenteerinud, öeldes Postimehele vaid, et eelseisvale meeste 15 kilomeetri klassikadistantsile ei stardi varem üles antud Andreas Veerpalu ja Karel Tammjärv. Võistlustest jäi kõrvale ka Kasahstani esindaja Aleksei Poltoranin, kelle treeneriks on Andrus Veerpalu. 

Austria ajalehe Kronen Zeitung andmeil on veredopingus kahtlustatuna kinni peetud austerlased Dominik Baldauf ja Max Hauke, kes tulid MM-il paarissprindis kuuendaks. Hauke pidi startima ka kolmapäevasel 15 kilomeetri distantsil. 

Saksa prokuratuur märkis, et politsei kävitas tegevuse Austria murdmaasuusataja Johannes Dürri ülestunnistuste peale, mis ta avaldas jaanuaris Saksa televisioonis. 


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Mida toob juulikuu Sinu tähemärgile?
Kerro kuu