Täna
23. juul
21...26
12...17
Homme
24. juul
20...27
12...17

Sport

EOK arvab Alaveri oma täitevkomiteest välja ja võtab treenerilitsentsi

Foto: Anni Õnneleid/Delfi
15:36 05. märts 2019
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Eesti Olümpiakomitee (EOK) arvab dopinguskandaali sattunud suusatreeneri Mati Alaveri oma täitevkomiteest välja, samuti kaotavad Alaver ja suusakuulsus Andrus Veerpalu EOK liikmestaatuse ja treenerilitsentsi, vahendab BNS.

"Eelmisel nädalal avalikuks tulnud info ulatusliku dopinguvõrgustiku kohta, kuhu on olnud kaasatud ka Eesti murdmaasuusatamisega seotud isikud, oli jahmatav. Valemäng on vastuolus ausa spordi reeglitega, mida kalliks peame, ja valemänguritel spordis kohta pole. Mõistame resoluutselt hukka dopingu tarvitamise, dopingu tarvitamisele kaasa aitamise ning eestlaste osaluse selles," märkis EOK täitevkomitee.  

"Seda enam on väga kahetsusväärne, et EOK täitevkomitee liige on olnud seotud ausa mängu reeglite rikkumise ja dopinguga. Esitame EOK täiskogule ettepaneku vabastada Mati Alaver EOK täitevkomitee liikme kohalt ning tema ja Andrus Veerpalu ka EOK liikme staatusest. Anname EOK treenerite kutsekomisjonile suunise mõlemalt isikult treenerikutse äravõtmiseks. Samuti võtame neilt EOK teenetemärgi," seisab  EOK täitevkomitee avalduses.  

EOK usub, et aus tippsport on vaatamata üksikutele petturitele mitte üksnes võimalik, vaid ainus võimalus. "Kinnitame, et tippsport tervikuna on puhas ning kuigi petturid saavutavad suure kõlapinna, on tegu üksikjuhtumitega ehk äärmusliku erandi, mitte reegliga. Avaldame siirast austust ja lugupidamist kõigile sportlastele, treeneritele ja spordiorganisatsioonidele, kes on ausad ning kannavad väärikalt spordi üllaid aluspõhimõtteid," rõhutas EOK. 

EOK täitevkomitee teeb ettepaneku justiitsministeeriumile ja riigiprokuratuurile koostöös Eesti Olümpiakomiteega analüüsida ja vajadusel teha ettepanekud dopingurikkumistega seotud karistuste karmistamiseks. Eelkõige dopinguainete ja -meetodite vahendamise ning tahtliku dopingukasutamisega seotud teod.

Ühtlasi teeb EOK täitevkomitee ettepaneku kultuuriministeeriumile analüüsida spordiseaduse muutmise vajadust dopingurikkumistega seotud tegudega.

Samuti tuleks EOK hinnangul suurendada toetusi Sihtasutusele Eesti Antidoping, laiendamaks oluliselt antidopingualast tegevust, eelkõige ennetustegevuseks ning täiendavate kontrollide lisamiseks.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Mida toob juulikuu Sinu tähemärgile?
Kerro kuu