Täna
23. juul
21...26
12...17
Homme
24. juul
20...27
12...17

Sport

Riigiprokuratuur esitas Alaverile dopinguasjas kahtlustuse

Foto: Ilmar Saabas/Delfi
15:09 11. märts 2019
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Riigiprokuratuur alustas esmaspäeval dopingu tarvitamisele kallutamise osas kriminaalmenetluse, et selgitada, kas avalikkuseni jõudnud info selle kohta, et kolme Eesti suusatajat kallutati dopingut tarvitama, viitab kuriteo toimepanemisele ning esitas tuntud suusatreenerile Mati Alaverile kahtlustuse, vahendab BNS.

Esmaspäeval esitas prokuratuur Mati Alaverile kahtlustuse dopingu tarvitamisele kallutamisega, ütles riigiprokuratuuri pressiesindaja Olja Kivistik BNS-ile.

Juhtiva riigiprokuröri Taavi Perni sõnul on Austria ja Saksamaa Liitvabariigi prokuratuur andnud piisava ülevaate, milliseid kuritegusid uuritakse sealsete menetluste raames.

"Austria ja Saksamaa koostööpartneritelt saadud info pinnalt teame, et neil on käimas ulatuslik kriminaalmenetlus. Samas on aga avalikkuseni jõudnud väga palju uusi infokilde, mida on mõistlik uurida eraldi kriminaalmenetluse raames Eestis," märkis ta. 

Juhtiva riigiprokuröri sõnul jätkub Eesti suusatajate võimaliku dopingu tarvitamisega seotud kriminaalmenetlus Austrias.

"Austria prokuratuuri alustatud kriminaalmenetluse raames selgitatakse meile teadaoleva info kohaselt muu hulgas välja mitmete sportlaste dopingu tarvitamisega seotud asjaolud. Eestis ei ole dopingu tarvitamine kriminaliseeritud, kuid oleme meie koostööpartneritele igati info kogumisel abiks," lisas Pern.

Kriminaalmenetlust viib läbi keskkriminaalpolitsei ja seda juhib riigiprokuratuur.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Mida toob juulikuu Sinu tähemärgile?
Kerro kuu