Täna
28. veeb
-4...1
-8...-2
Homme
29. veeb
-2...2
-15...1

Krimi

Austria lõpetas kriminaaluurimise Mati Alaveri suhtes

Foto: Kiur Kaasik/Delfi
16:00 09. detsember 2019
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Austria dopingujuurdlust vedav Hansjörg Mayr Innsbrucki prokuratuurist ütles Postimehele, et kuna suusatreener Mati Alaver mõisteti Eesti kohtus süüdi, ei järgne tema suhtes Austrias edasisi uurimisi, vahendab BNS.

Harju maakohus tunnistas endise suusatreeneri Mati Alaveri (65) kokkuleppemenetluses 14. novembril süüdi dopingu tarvitamisele kallutamises ning mõistis talle tingimisi vangistuse.

Kohus mõistis Alaverile aastase tingimisi vangistuse aasta ja kuue kuu pikkuse katseajaga.

Alaveri süüdistati selles, et ta kasutas suusatreenerina ära enda autoriteedist tulenevat mõju ja usaldust ning kallutas mitut suusatajat tarvitama veredopingut ja muid dopinguaineid. Juhtiva riigiprokuröri Taavi Perni sõnul sisaldas süüdistus peale veredopingule kallutamise ka juhtumeid, kus Alaver pakkus sportlastele kasvuhormooni.

Mati Alaver ise pärast kohtuotsuse kuulutamist ajakirjanikele ühtegi kommentaari anda ei soovinud, sisuliselt põgenes kohe kohtumajast.

Alaveri kaitsja Aivar Pilv sõnas pärast kohtuotsust, et enda süüd treener selles asjas kinnitanud ega omaks võtnud ei ole. Kokkuleppe sõlmimine süü omaksvõtmist ka tegelikult ei eelda.

Juhtiva riigiprokuröri Taavi Perni sõnul käsitleb süüdistus Alaveri tegevust aastatel 2016–2019. "Hindame kõrgelt piiriülest koostööd tõendite kogumisel ja infovahetust Austria ja Saksamaa kolleegidega, mis andis kriminaalasja jaoks olulisi materjale ning võimaldas asja kohtusse saata," ütles juhtiv riigiprokurör.

Perni sõnul on Eestis võimalik kriminaalmenetlust läbi viia ainult selle kuriteo suhtes, mis puudutab dopingu tarvitamisele kallutamist või siis mõningatel juhtudel näiteks dopinguainete salakaubana riiki toimetamise puhul. "Selle menetluse raames saime uurida ainult neid kuritegusid, mis mahuvad kuni viieaastase ajaraami sisse, sest varasemate kuritegudega tegelemine oleks olnud välistatud, kuna kriminaalmenetlust ei saa kuritegude aegumise tõttu läbi viia," selgitas prokurör.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!