Homme
17. juul
18...25
9...15
Ülehomme
18. juul
20...27
9...16

Sport

Poksitšempion Arro: Wilder VS Fury on oodatuim raskekaalu vastaseis viimase 18 aasta jooksul

Foto: Pressimaterjal
12:55 22. veebruar 2020
Autor: Seitsmesed

Pühapäeva varahommikul lähevad ülioodatud kordusmatšis vastamisi Deontay Wilder ja Tyson Fury. Kahemeetriste vägilaste esimene kohtumine lõpes viigiga ja kordusmatši võitja võib ennast julgelt nimetada maailma parimaks raskekaallaseks. Eesti poksitšempion ja -treener Kaupo Arro, kes kommenteerib ülekannet TV3 Sport kanalil, annab artiklis ülevaate sellest suursündmusest.

„Esimene matš oli suhteliselt ühekülgne, kui välja arvata 9. ja 12. raund. Minu hinnangul võitis Tyson Fury kõik ülejäänud raundid. Muidugi oli mõne raundi hindamisel võimalik ka eelistada Wilderit. Kahes eelmainitud raundis suutis Deontay Wilder näidata oma "surmavat" löögijõudu. Üheksandas raundis ei olnud tabamused nii täpsed ja Tyson Fury suutis kiiresti taastuda, aga see on müstika, kuidas suutis mees 12. raundis taas püsti tõusta!

Kui Wilder kedagi nii täpselt tabab, siis ei tõuse keegi enam ise jalule. Just see teebki sellest matšist oodatuima raskekaalu vastaseisu viimase 18 aasta jooksul. Praeguse aja parim tehniline poksija versus vaieldamatult tugevaima löögiga poksija.

Esimese matši võitis minu hinnangul Tyson Fury. Wilderile kaks raundivõitu kaheteistkümnest ja kaks lisapunkti nokdaunide eest. Kuid peab ära mainima, et viik tegi poksijatele suure heateo. Tänu sellele otsusele kasvas huvi matši vastu kordades.

Kordusmatši võitja võib ennast julgelt nimetada parimaks raskekaallaseks seni kuni ta Anthony Joshuaga kohtunud pole. Joshua omab küll rohkem tiitleid, kuid nii nimeka ja hea poksijaga ta võidelnud ei ole. Võib julgelt öelda, et raskekaalus on kolm meest, kes on teistest peajagu üle. Kaks neist võitlevad pühapäeval omavahel. Just sellepärast võib võitja ennast parimaks pidada.

Võitjat ennustada on väga keeruline. Fury tegi eelmisel korral sisuliselt kõik õigesti. Taktikaliselt ja ka tehniliselt saab veidi muuta, aga mitte palju. Deontay Wilderil on seevastu parandamisruumi palju rohkem, kuna mees tegi palju taktikalisi ja muidugi ka tehnilisi vigu. Kui palju mehed juurde panna suudavad, näeme juba õige pea. Kuigi Wilder on oma kordusmatšides alati olnud edukas, usun siiski, et just tema on see, kes oma esimese kaotuse vastu peab võtma.“

Otseülekannet poksimaailma suursündmusest näeb TV3 Sport kanalist ja veebist Go3.tv https://go3.tv/sport_tv  23. veebruaril. Võitluspäev algab eelmatšidega 4.00, peasündmus orienteeruvalt kell 6.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!