Tallinna Lauluväljaku laulukaart valvavad nüüd termokaamerad

uudised.ee

Möödunud aasta septembris toimus kahetsusväärne intsident, kus süütamise tagajärel sai Tallinna Lauluväljaku laulukaar olulisi kahjustusi - praeguseks on Lauluväljaku territooriumi turvalisust oluliselt tõstetud ning laulukaart valvavad termokaamerad.

Kokku investeeriti Lauluväljaku turvalisuse tõstmise lahendustesse ligi 32 000 eurot.

„Tuleb tunnistada, et varasemalt ei osatud ette näha eraldi laulukaare turvalisuse küsimustega tegelemist, kuid oleme saanud tõsise õppetunni. Nüüd jälgivad võimekad termokaamerad kogu aeg laulukaart ning teavitavad automaatselt ja koheselt turvaettevõtte juhtimiskeskust kui midagi kahtlast tuvastatakse. Oleme juba saanud ka tänusõnu Lauluväljaku ala külastajatelt, et territooriumi valgustatud ala on laiendatud, mis võimaldab turvaliselt jalutada ja tervisesporti teha ka hämaratel õhtutundidel,“ rääkis Lauluväljaku juht Urmo Saareoja.

„Lauluväljak on vaba aja veetmise ning hea meeleolu koht, kus inimesed peavad tundma end hästi ja turvaliselt. Arusaadavalt oli laulukaare süütamine šokeeriv ning tekitas kahtluseid ala turvalisuses,“ ütles Kesklinna vanem Monika Haukanõmm. "Nüüd oleme tänu tõhusale mitmepoolsele koostööle saanud teha erakorralise ja väga vajaliku investeeringu turvalisuse tõstmiseks.“

„Lauluväljak on linlaste jaoks armastatud paik igal ajal, paratamatult kipuvad aga sellised kohad ligi tõmbama ka tegelasi, kelle sõrmed sügelevad lõhkumise või sodimise järele. Korralik valgustus ning valvekaamerate olemasolu vähendab oluliselt pahategijate võimalusi segamatult toimetada, see on oluline meede,“ ütles Tallinna munitsipaalpolitsei juht Aivar Toompere. "Just sellisteks puhkudeks, kus selgub koheselt sekkumist vajav probleem, oleme oma eelarves arvestanud reserviga linnaosade turvalisuse tagamiseks. Mul on hea meel, et saime kriitilisel hetkel appi tulla ning kiiresti aidata asja lahendada."

Tallinna Lauluväljaku turvalisuse tõstmiseks eraldati Kesklinna valitsuse kaudu Munitsipaalpolitsei ameti reservist eelmise aasta lõpus üle 30 000 euro, mille eest paigaldati laulukaare alla suitsu-, vingu- ja tuletuvastuse süsteem, paigaldati täiendavat lisavalgustust ning 34 täiendavat valvekaamerat videovalve ulatuse laiendamiseks ja pimenurkade vältimiseks kogu territooriumil.

Kommentaarid puuduvad