Itaaliast sai penaltiseeria järel Euroopa meister

uudised.ee

Jalgpalli Euroopa meistrivõistluste finaalis alistas Itaalia 1:1 lõppenud normaal- ja lisaaja järel penaltiseerias 3:2 Inglismaa.

Inglismaa jaoks algas mäng suurepäraselt, sest juba teisel minutil lõi EM-finaalide ajaloo kiireima värava Luke Shaw, kellele see oli üldse esimeseks koondiseväravaks.

Itaalia viigivärav sündis 67. minutil, kui nurgalöögi järel oli mees õigel kohal Leonardo Bonucci. Ka tema värav oli ajalooline, sest 34 aasta ja 71 päeva vanuselt sai itaallasest EM-finaalide vanim väravalööja.

Vahetult enne penaltiseeriat tegi Inglismaa koondise peatreener Gareth Southgate  kaks vahetust, tuues 120. minutil sisse Jadon Sancho ja Marcus Rashfordi. Need vahetused ebaõnnestusid, sest mõlemad mehed eksisid 11 meetri karistuslöögiga. Rashford lõi posti, Sancho löögi suutis Donnarumma tõrjuda. Viimase Inglismaa lööjana eksis Bukayo Saka, kelle soorituse turniiri parimaks mängijaks valitud Donnarumma samuti tõrjus.