Täna
21. aug
17...21
8...16
Homme
22. aug
17...22
8...15

TV3

Pagarisaatest langes välja esimene osaleja – Meidi! Galerii!

Foto: TV3
12:24 21. veebruar 2019
Autor: TV3

TV3 maitsvaima saate “Eesti parim pagar” teine episood alustas kümne küpsetajaga, sest eelmisest saates kedagi koju ei saadetud. Sel korral oli avaülesandeks rullbiskviit, aga mitte tavaline, vaid soolane. Külaliseks oli Kristel Aaslaid. Paraku pidi saatest lahkuma 26-aastane kaubandusjuht Meidi.

Särtsakas Meidi on köögis tublisti küpsetanud juba 15 aastat. “Küpsetamine on minu jaoks mu lemmik stressimaandav tegevus. Kuna mu töö ei ole just kuigi loominguline, siis meeldib mulle väga erinevaid küpsetisi ja kooke läbi proovida. Üldjuhul proovin küpsetada vähemalt kord nädalas. Ei saa salata, et üks lemmikumaid osasid on ka valmistoodete manustamine!” kirjeldab Meidi on küpsetamislembust.

Punapäine Meidi küpsetas kilu- ja juustukreemiga munarulli. Mõte ju hea, aga tulemus sai liiga kilune ning kohtunikele ei meeldinud. Koduperenaine Kaijaliina pani oma rukkijahust rulli sisse suitsukanale seltsiks virsikut. Magus ja soolane koos oli maitsekombinatsioon, millega tal oli plaanis massist eristuda. Ants polnud rahul beebitoidulaadse konsistentsiga, Kristel põlgas ära magusa ja soolase koosluse ning Angeelikagi ei kiitnud rulli just ülearu. Modell Sandra lähenes julgelt ning valmistas värvikireva rulli, kuhu segas kokku suitsusingi ja moosi. Tulemuseks väga viimistletud välimus ja hea maitsekooslus, aga biskviit jäi kuivavõitu. Müügijuhi assistent Liina mässas kuumsuitsulõhega, millele andis rulli vahel särtsu mädarõigas. Ants kahtlustas, et inspiratsiooni on saadud 80ndate aastate cateringmenüüst. Mädarõigast polnud tunda ja rull jäi ilmetu. Eesti-Itaalia segaperekonnast pärit Noel rullis kokku parma sinki, forte juustu, rucolat ja basiilikut. Imeilus serveering ja suurepärane maitse. Alari ja Kristel põlgasid oliive, kuid Noeli retseptis muutusid needki enamvähem söödavaks. Tudeng Ellen Pärnumaalt võttis ette suitsupeekoni, kukeseene ja toorjuustutäidisega munarulli. Ellen astus libedale teele kuulates Alari soovitusi, kuid sai enamvähem hakkama. Lüpsja Lea keedutaignast rulli vahele läks külmsuitsulõhest kreem. Lea rõhub alati lihtsusele kuid rullile see kasuks ei tulnud. Igav - leidsid kohtunikud. Saaremaal turismitalu pidav soomlane Jorma võttis ette väga ebatraditsioonilise küpsetise. Tema tegi vale-suitsulõhe rulli ehk taimetoidurulli, milles kalamaitse illusiooni anti porgandi ning äädikaga. Midagi läks küll veidi nihu. Porgand kala ei meenutanud, aga rull oli porgandirullinagi suurepärane. Pärnumaa kunstiõpetaja Kristiina tegi soolase rukkijahurulli ehk korraliku ampsu soolast, kus oli peeti, heeringat, rukkileiba ja veel üht-teist head-paremat. Erkroosa ja ilus rull pälvis Antsu kiidusõnad. Tegu olla lausa Eesti 100 peolauaväärilise rulliga. Noorsootöötaja Cärolyni laual helendas midagi väga rohelist. Suitsukanarull spinatiga. Rull sai kiita värvi ja maitse eest. Taimepõlgur Alarigi leidis, et küpsetis on söödav. Suure küpsetamise vahel hakkas välja joonistuma iga osaleja karakter. Näiteks Liina on suur pabistaja. Lea märksõnaks on lihtsus ja Jorma on lausa meditatiivselt rahulik. Kõige suurem sahmija, kel alati aega puudu, tundub olevat Kristiina.

Kogu valikut tuli maitsma Kristel Aaslaid. Kuigi Saaremaa tüdruk, pole Kristel kunagi sinasõber olnud heeringaga. Ka oliivid ei meeldi talle. Eneselegi üllatuseks sõi Kristel aga kõik rulli vahele keeratud veidrused ilusti ära. Tehnilise ehk üllatusülesandena tuli sel korral küpsetada tuhande lehe kooki – see graatsilisem ja õhulisem Napoleoni esivanem koosneb kolmest lehttaignatasandist, mille vahele on tupsutatud vanillikreem, mõnikord vaheldumisi marjadega ning pealmine plaat on kaunistatud tuhksuhkruga. Retsept oli üllatus kõigi jaoks ning küpsetamine läks üle kivide ja kändude. Jorma jäi kreemiga hätta ning proovis seda päästa koogipuru abi. Leal aga jäi aega suisa nii palju üle, et jõudis teha kaks kreemi. Kreemikook ebaõnnestus Meidil ja Jormal. Esimesed kolm kohta kuulusid Noelile, Kristiinale ja Liinale. Päeva parimaks pagariks sai paanikast hoolimata Kristiina, koju saadeti Meidi.

„Eesti parim pagar“ teist episoodi saab järele vaadata TV Playst!


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Mida toob augustikuu Sinu tähemärgile?