Täna
21. juul
22...27
10...16
Homme
22. juul
17...25
12...17

TV3

Jürgen Ligi "Kolmeraudses": Asi on tegelikult s..t!

14:49 16. märts 2019
Autor: Seitsmesed

Selle nädala põletavaim teema Eesti ühiskonnas on koalitsiooniläbirääkimised ja valitsuse moodustamine. Sel teemal debateerisid neljapäevases TV3 “Kolmeraudses” Jürgen Ligi Reformierakonnast ja Priit Sibul Isamaast. Saadet alustas Mihkel Raud teravalt. 

"Priit, täna saime teada, et Martin Helme, sinu uus sõber, on välismeediale rääkinud, kuidas Eesti inimesed ei taha kuuluda Euroopa Liitu, et Euroopa Liit on nagu Nõukogude Liit. Eesti avalikkus on šokis, sina oled aga päev läbi tööd teinud selle nimel, et Helmest saaks Eesti Vabariigi minister, mis toimub Priit?" küsis Raud. 

"Ma ei tea, kas teda saab minu uueks sõbraks nimetada ja kas temast minister saab. Tasub ära oodata nende kõneluste lõpptulemus, siis saame öelda, kellest keegi saab või ei saa," sõnas Sibul. 

"Ma saan aru, et kindel see sinu hinnangul ei ole, et juhul kui see koalitsioon peaks sündima, et Martin Helmest võiks saada minister. Kelle nad sinu meelest ministriks panevad?" küsis Raud. 

"Ma ei oska tõesti öelda, on liiga vara. Meil on kolmas päev, kus üldse arutatakse nende teemade üle. Kes millisest parteist millist portfelli võiks saada - ma arvan, et on liiga vara sellest rääkida," vastas Sibul. 

Mihkel Raud küsis ka Jürgen Ligi käest, mida tema arvab hetkel Eesti poliitikas toimuvast. 

"Rõõmu see ei tee. See, et Martin Helme saab ministriks, on selle koosluse puhul vältimatu, sest ta on tõenäoliselt kõige võimekam inimene kogu erakonna peale ja seal mitut võimekat inimest pole. Kogu see seltskond keda upitatakse - ma ei tea, kas kõigi pingutused vilju kannavad, aga ta pingutab selle nimel kõigest jõust. Selle tulemus on päris kole. Seal pole ühtegi valitsemiskogemusega inimest, seal pole ühtegi õpetajat, kes ütleks, kuidas asju peab tegema, mis asjale on Eesti riik rajatud, millistele vabadustele, millistele turvameetmetele ja nõnda edasi. Sealt tuleb see, et Euroopa Liit on Nõukogude Liit ja see tuleb lammutada. On lõhutud ka inimõigusi, õigusriiki, võimude lahusust, kultuuri, kunsti, teaduse sõltumatust retoorikas väga pikka aega. Asi on tegelikult sitt," sõnas Ligi. 

"Ma arvan, et mõistlik on lasta inimestel siiski võimu teostada, et me näeksime neid uues situatsioonis. See, mida sa kirjeldad, on minevik. Valija andis oma hinnangu. Meil on paslik vaadata, et milliseks inimesed kujunevad ja mis poliitikat nad tegelikult realiseerivad. See, mida on opositsioonis räägitud ja see mis on programmis kirjas, nüüd on küsimus, milliseks kujuneb koalisatsiooniprogramm. Ja kes need inimesed on, kes seda poliitikat hakkavad ellu viima," sõnas Sibul.

"Kas ma saan õigesti aru, Priit, et praegu sa üritad marginaliseerida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna programmi? See on valimiste eelne pläma ja sellele ei maksa tähelepanu pöörata? Nüüd nad tulevad valitsusse ja hakkavad rääkima mõistlikku rahulikku peavoolu juttu ja ongi kogu lugu?" küsis Mihkel Raud. 

Põnevat intervjuu jätku näed videopildis! 


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Kerro kuu
Mida toob juulikuu Sinu tähemärgile?