Täna
14. aug
18...23
7...16
Homme
15. aug
21...27
9...17

TV3

Täna “Laseris”: elektriautod kui suur rohepesu?

15:03 04. november 2019
Autor: TV3

Aastaks 2030 tahavad edumeelsed Euroopa ja Aasia riigid keelustada uute  sisepõlemismootoriga autode müügi. See on juba kümne aasta pärast. Kuid mis saab siis kui tõesti kõik kasutavad elektriautot?

“Kujutage ette, kui Mustamäel või Õismäel kõikidel oleksid elektriautod. Kuidas see üldse välja näeks - mingi mees peab kell kolm öösel ärkama, et saaks ka laadima panna, sest teisel on täis aku,” on autoentusiast Lauri Tõnspoeg skeptiline.

Kuid isegi kui laadija on kodu lähedal olemas, siis probleemid ei kao. 

“Meil on 170 kiirlaadijat Eestis, aga enamjaolt on nad Jaapani standardiga. Ehk siis on kohti laadida, aga ainult Jaapani autodele,” tutvustab Elektritransport OÜ müügijuht Martin Raadik praegust taristut. 

Näiteks on Tallinna elanikel soodne võimalus käia oma autot laadimas Jüri laadijas. Lisaks taristule on probleem aga ka elektriauto keskkonnasõbralikkuses.

“80% ökoloogilisest jalajäljest auto puhul juhtub enne kui see auto tehasest välja sõidab,” purustab ökoloog Mihkel Kangur müüdi elektriauto rohelisusest.

“Täna ta Eestis saastab rohkem,” leiab ka autoentusiast Lauri Tõnspoeg.

Kas massiliselt elektriautosid on tõesti varsti reaalsus ja kas meie elektrivõrk sellele ka vastu peab, näeb juba täna õhtul kell 20:00 TV3 saates “Laser”.


Kommentaarid

Kommentaare 1
Sander 01:19 06. november 2019