Täna
08. juul
15...20
7...15
Homme
09. juul
15...19
7...14

TV3

“Laseri” eksperiment! Pakendivaba elu ehk kas WC-s käimiseks peab tõesti metsast sammalt korjama?

Foto: TV3
12:23 11. november 2019
Autor: TV3

Kogu see prügiga tegelemine, et kuhu mida panna, ajab täiesti hulluks. Ükskõik, mida poest vaja, alati tuleb see koos suure hunniku pakenditega. Hakkliha - karbis, leib - kilekotis, piim - pakis, seep - paberis, wc-paber - kiles. Korralikult sorteerides on pakendiprügi kordades rohkem kui muud - keskmisel eestlasel tekib aastas üle 40kg plastprügi. Aga mis oleks kui need pakendid üldse koju ei jõuaks? Tänaõhtune “Laser” proovib järele.

Esmaspilgul tundub asi lihtne. Võtad poodi minnes oma kotid-karbid-purgid kaasa ja saadki igapäevased kaubad pakendivabalt kätte. Kuidas on aga lood tegelikult? 

Kodupoes on müügil ehk lahtine hakkliha ja kartul, aga kas nii hästi läheb ka seebi ja WC-paberiga? 

Maailma kõige suurem pakendivaba elu propageerija Bea Johnson, kelle raamat ilmus just ka eesti keeles, läks jäätmevaba eluga mingil ajahetkel nii kaugele, et käis WC-paberi asemel metsast sammalt korjamas. Põhjus lihtne - ökopoes müüdav WC-paber on küll valmistatud taaskasutatud paberist ja keskkonnasõbralik, aga ümber selle hea paberi on ikkagi kilepakend. 

Kas pakendivaba poodlemine on vaid ökohulludele või on see täiesti arvestatav eluviis? Tänases “Laseris” võtab Marii Karell hunniku purke, mõned korduvkasutavad kotid ning ühe täiesti tavalise poenimekirja: algab pakendivaba osturetk rohelisema tuleviku poole.

Kas Mariil õnnestub Prismast sai padjapüüri saada ning kas roheline eluviis sunnib ta metsa sammalt korjama minema, näeb juba täna õhtul kell 20:00 TV3s.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!