Täna
12. juul
15...21
9...15
Homme
13. juul
16...21
7...15

TV3

„Laser“: Kui hea on peedist põsepuna? Kas nutiseade on lastele lutiasendaja?

Foto: TV3
12:53 03. veebruar 2020
Autor: Seitsmesed
Allikas: TV3

Täna alustab Marii Karelli juhtimisel uut hooaega „Laser“, mille avasaates tehakse ise kosmeetikat ning uuritakse, kas nutiseadmed on lastele lutiasendajad või pigem kahjulikud.

Lihtne nipp, kuidas raha säästa: tee ise kosmeetikat!

Deodorant, näokreem, kehakreem, silmakreem, põsepuna, ripsmetušš - täiesti tavapärased naiste ilutooted. Aga kas teadsite, et 80-95% kosmeetikatoodetest on tegelikult vesi, mida ostame kalli raha eest? Lisaks on poekraam täis mikroplasti ja aineid, mida tegelikult üldse ei taha enda nahale määrida. “Me ju ei tea, mis need ained on, mida me kõik endale peale määrime,” ei usalda keskkonnaaktivist Anleena Liivango poekosmeetikat ja lisab:

“Kui sa lähed oma vannituppa, siis sa kindlasti leiad oma deodorandist või šampoonist propüleenglükooli, mis on ju naftast tehtud.” Naftat ju endale vabatahtlikult peale ei määri, seega tuleb poekosmeetikale töötav alternatiiv leida. Peedist põsepuna, mandlitahmast ja oliiviõlist silmavärv ning söögisoodast hambapasta kõlab ju huvitavalt, kuid kas need retseptid end ka õigustavad või hakkab toiduõli päeva jooksul laugudelt lihtsalt silma vajuma? Kas söögisoodast deodorant ka päriselt töötab ja mida professionaalne jumestaja peedist põsepunast arvab?

Mihkel Raud: „Nutiseade on suurepärane lutiasendaja!”

Nutiseadmed on asendamatud - nende seltsis süüakse, käiakse kakal ja kasvatatakse lapsi. Kui palju nutiaega on aga lapsele hea? Kas 15 minutit päevas on liiga palju või hoopis liiga vähe? Kas tund aega iga päev on üle mõistuse palju? Kui palju võib lapsele anda ekraaniaega, et see teda ära ei rikuks? Saatejuht Mihkel Raud, kelle peres on praegu kaks väikest last, peab nutiseadmeid asendamatuks. “Nutiseade on suurepärane lutiasendaja. Kui laps muutub närviliseks, laps on vaja maha rahustada, tuleb talle anda mobiiltelefon -probleem on lahendatud!” õpetab Raud vanematele lihtsa nipi. Tõsi, selline kasvatusviis ei möödu komplikatsioonideta. “Loomulikult see on hästi ebapedagoogiline, aga mis ma teha saan,” nendib Raud. Nii ongi juhtunud, et väiksem laps Joosep (4) läheb raevu, kui talt seade käest ära võtta. Probleemid tekivad, kui on vaja teha tegevusi ilma iPadita: riidesse panemine, kakal käimine. Ikkagi arvab Raud, et nutiseadmed aitavad lapsel areneda - näiteks on Mirjam (6) tänu nutiseadmetele väga hästi inglise keelt õppinud. “Ta omandab nutiseadmest asju kiiremini,” on Raud veendunud. Ajuteadlane Jaan Aru aga purustab selle veendumuse: “Vanematel on illusioon, et nii saab keeli õppida. Tegelikult see asi ei toimi, laps peab kuulama reaalset suhtlust. Nutiseade ei paku talle seda!“ Miks on Raud sellise kasvatusviisi valinud ning mida teha olukorras, kus laps kohvikus teisi külastajaid makaronidega loobib?

„Laser“ Marii Karelli juhtimisel võtab alati ette teemad, mis puudutavad meist igaüht ja avab need nutika ning üllatava vaatenurga alt. „Laser“ on teejuht paremasse maailma.

„Laser“ alustab TV3s täna kell 20.00.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!