TV3 „Laseri“ tervise-eri: Sander Rebase intervallpaast ja enam kui 27 tervisenippi!

Tänases „Laseris“ uurib saatejuht Marii Karell, mida on oma tervise parandamiseks ette võtnud näitleja Sander Rebane. Lisaks selgub, kuidas null-eelarvega oma organismi turgutada ning millised on enam kui 27 nõuannet ja soovitust, kuidas hästi ja kauem elada.

Näitleja Sander Rebane on olnud mõned kuud vegan, ta on elanud nädalaid suhkruvabalt ja üritanud ostelda plastikuvabalt. „Laser“ uurib, kas tegemist on lihtsalt moevooluga kaasa minemisega või on nendest “vabadest nädalatest” ka reaalne kasu? “Sul tegelikult tulevad nende nädalatega kaasa väikesed põhimõtted, mis edaspidi takistavad sind ostmast väga paljusid tooteid,” selgitab Rebane. “Need väikesed põhimõtted jäävad sulle sisse. Sellepärast tasubki neid teha. Tundub küll hästi nõme ja naljakas teha nädal nii ja nädal naa, aga see on ikkagi ülimalt oluline, sest inimene arenebki astmeliselt,” ärgitab Rebane enda parema mina poole püüdlema.


Foto: TV3

Sander Rebane viib Marii Karelli poodi, et näidata, mida üks paremuse poole püüdlev inimene osteldes jälgima peaks. Pakendeid uurides selgub aga, et näiteks “valgurikkad” tervisetooted pole üldsegi nii head, kui võiks arvata. “Kõrge valgusisaldusega – see on uus väga lahe teema. 90ndatel oli suhkruvaba, siis tuli rasvavaba, nüüd on see maailm, et igas asjas peab proteiini olema. Kui Snickers hakkab juba proteiinibatooni tegema, siis on midagi väga valesti. Imelik, et siin on silt “kõrge valgusisaldusega“,” räägib Rebane.

Lisaks selgitab Sander Rebane, mida tähendab tema jaoks kõige sobivam intervallpaast, mida inglise keeles tuntakse nime all intermittent fasting. Tegemist pole dieediga, vaid hoopis süsteemiga, mis ütleb, millal sa võid süüa ja millal mitte. “Sa sööd kaheksa tunni jooksul ja 16 tundi ei söö. Selle kaheksa tunni jooksul sa sööd väga palju vähem ja tegelikult ei pea nii palju sööma, et iga hetk on kõht nii täis, et oled ööh-ööh-ööh,” selgitab Rebane.

“Laseri” suur tervise-eri on TV3s täna kell 20.00!

Kommentaarid puuduvad