Täna
25. okt
8...12
3...10
Homme
26. okt
9...13
5...11

TV3

Galerii! Allan Muuk muugib oma raamatus teleelu lahti: töö, staarid, saladused, seks ja sõda

Foto: TV3
14:48 09. oktoober 2020
Autor: uudised.ee
Allikas: TV3

TV3 legendaarne reporter ja saatejuht Allan Muuk esitles „Seitsmeste uudiste“ stuudios oma raamatut „Mina, reporter“, mis avab Eesti eratelevisiooni telgitaguste värvika elu.

Rohkem kui veerand sajandit teletööd teinud Allan Muugil on, mida meenutada. Oma uut raamatut „Mina, reporter“ alustab ta lugudega Eesti erameedia sünnist ning lõpetab aastal 2020. Muugi sõnul kirjutab ta juhtunust just nii nagu tema seda mäletab: „Need on lood minu mälestustest ja inimestest, kellega olen kokku puutunud ja igaühelt ka midagi õppinud. Kõigest olen kirjutanud ausalt ning loodan, et keegi selle peale ei solvu,“ märkis ta oma raamatu esitlusel TV3 „Seitsmeste uudiste“ stuudios.

TV3 programmijuhi Raimo Kummeri sõnul annab Muugi raamat põhjuse meenutada 1990ndate algust, mis oli kindlasti Eesti teleajaloo üks pöörasemaid perioode. „See oli aeg, mil saatejuhid, toimetajad, reporterid ja kogu meeskond ei tulnud hommikul tööle selleks, et oma ülesanded võimalikult hästi ja ratsionaalselt ära teha ja palk välja teenida, vaid selleks, et…elada! Televisioon oli meie elu ja kolleegid meie pere, kellega veedeti kindlasti rohkem aega kui kodustega. Televisiooni juurde kuulusid nii pöörane elutempo, emotsioonidest ajendatud ebaratsionaalsed otsused kui ka tohutu entusiasm ja fun, mis kõige sellega kaasas käis,“ selgitab Kummer.

TV3 avalike suhete juhi Annely Adermanni sõnul on Muuk üks neist teletegijaist, kes oskavad nii tööd rabada kui ka meeskonda koos hoida. „25 aastat olen teda tundnud kolleegina, kes saab lennult hakkama kõigega - olgu siis reportaaž kriisikoldest, ajaloomuuseumist või pesunäituselt, saate juhtimine, operaatoritöö või TV3 jõulupeo isetegevuskava. Ikka asjalik, lihtne, aus ja hea huumoriga. Oma. Mees, kellele saab loota ning kes ei jaura pikalt, vaid haarab härjal savist ja teeb ära. Eks tänu kõigele sellele hindavad teda nii kolleegid, sõbrad kui ka televaatajad,“ räägib Adermann.

Allan Muugi raamatu „Mina, reporter“ toimetaja on Kätlin Kontor, kes Eesti eratelevisiooni algusaegadel ka ise tele-eetris säras. Kontori sõnul olevat ta Muugi käsikirjast kuuldes kohe mõistnud, et just seda materjali ta toimetada sooviks.

„See raamat on ühtlasi kummardus ka minu pikaaegsele tööandjale TV3le, kelle leival olen olnud kõik need 25 aastat,“ sõnab Allan Muuk.

VAATA KA "DUUBLI" INTERVJUUD ALLANIGA SIIT!


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!