„Inglite aja“ üks abivajajatest on noor naine, kes elab hiiglaslikuks paisunud jala varjus

uudised.ee

26-aastasel Merlinil on armastav elukaaslane ja kaks vahvat last. Just pere annab talle elujõudu, et kohutava haigusega võidelda.

Nimelt on Merlin üle 15 aasta vaevelnud raske lümfisüsteemihäirega, mille tõttu on tema vasak jalg kordades suurem kui teine. Halvematel päevadel on jala ümbermõõt üle meetri. Oma pikkade mustade juuste ja suure särava naeratusega Merlin on ääretult kaunis naine, kes aga ise ei ole end kunagi ilusana tundnud.

Paksenenud jala tõttu väldib Merlin avalikes kohtades liikumist ning on jäänud ilma sõpradest, kes tema olukorda häbenevad. Suur jalg ei lase Merlinil isegi oma lastega korralikult tegeleda, sest ema ei julge poistega jalutamas käia, kuna ei suudaks neile järele joosta, kui midagi peaks juhtuma. Noor ema saab oma haigust spetsiaalse aparaadiga kontrolli all hoida, kuid kallil protseduuril käimiseks riigipoolsest ülinapist abist ei piisa. Tegelikult oleks Merlinil ravi vaja vähemalt korra päevas.

Selleks, et Merlin saaks oma haiguse kontrolli alla ning täisväärtuslikku pereelu elada, vajab ta spetsiaalset aparaati ja ravi Saksamaal. Täna kell 20 TV3s algav heategevussaade „Inglite aeg“ annab võimaluse toetada nii Merlinit kui ka teisi abivajajaid, kelleks on haruldase geenirikkega väike Gertu-Liina, nahahaigusega noorteadlane Natalja, ratastoolis koolipoiss Karl-Herman ning sünnitraumaga väike Jete-Lisee. Juba on avatud annetustelefonid, millele saab toetuseks helistada kuni 28. detsembrini: 

9007011 – 5 EUR; 9007012 – 10 EUR; 9007013 – 25 EUR.

 

LOE LISAKS:

https://elu.ohtuleht.ee/1021109/26aastane-parnu-naine-poeb-kohutavat-haigust-viimased-15-aastat-olen-elanud-hiiglasliku-jala-varjus

Kommentaarid puuduvad