Üle Eesti leviv lume ja vihmasadu tekitab teedel libedust

uudised.ee

Transpordiamet hoiatab, et lume- ja vihmasaju tõttu on teeolud muutunud riigiteedel keeruliseks ja libedaks, vahendab BNS.

Saartelt ida poole leviv lumesadu ja tuisk läheb päeva jooksul üle lörtsiks ja vihmaks, Kesk- ja Ida-Eestis võib sadada ka jäävihma, teatas transpordiameti pressiesindaja. Õhutemperatuur tõuseb järk-järgult üle nullkraadi. Kuna teepindade temperatuur on nulli ringis ja ida pool ka alla selle, siis on jäiteoht suur ja teed muutuvad libedaks. Sadu saab läbi Lääne-Eestis hilisõhtul ning idas hommikupoole ööd.

„Meie hooldepartnerid annavad endast parima, et teha teedele libedustõrjet, kuid arvestada tuleb, et see võtab aega. Palume liiklejatel olla ettevaatlikud,“ ütles Transpordiameti maanteehoiu teenistuse direktor Raido Randmaa.

Transpordiamet kinnitab, et kõik riigiteede hooldust tegevad ettevõtjad tegelevad lume- ja libedustõrjega, ent sellele vaatamata võivad teed järsku libedaks muutuda. Seetõttu on õige sõidukiiruse ja -stiili valimine eriti oluline. Lubatud suurim sõidukiirus ei ole liiklejatele kohustuslik. Pimedal ja märjal ajal liigeldes tuleb hoida ohutut pikivahet ning vältida ohtlikke manöövreid.

Tee- ja sõiduolusid saab jälgida portaalist Tarktee.ee

Kommentaarid puuduvad