Sünoptik hoiatab: ilmaolud muutuvad peagi ekstreemseks!

uudised.ee

Sünoptik Kairo Kiistak kirjutab, et Eestit on mõjutamas praegu talve esimene märkimisväärsem torm. Tuul võib esmaspäevast veelgi tugevamaks muutuda. Kiitsaku sõnul hoiavad sünoptikud praegu pingsalt silma peal järgmisel potentsiaalsel ja veelgi tugevamal loodetormil, mis võib Eestit tabada esmaspäeval.

Sel pühapäeval laieneb üle Läänemere madalrõhkkonna serv ühes pisut mahedama õhumassiga. Saartele jõuab lörtsi- ja vihmasadu ning laieneb üle maa, suureneb jäiteoht, sisemaal sajab algul lund, tuleb ka tuisku. Algab edelatuule tugevnemine. Vastu esmaspäeva ööd tuule tugevnemine jätkub ja teeb ka tuisku. Teeolud halvenevad.

Esmaspäeval liigub väga aktiivne madalrõhkkond üle Skandinaavia põhjatipu ja selle lõunatiivas tekib lisaks veel uus pööris, mis üle Soome suuna Peterburi poole võtab. Eesti jääb selle lõuna-edelaserva. Tuul puhub enne keskööd edelast ja läänest, pärast keskööd pöördub loodesse ning tugevneb.

Mitmed mudelid näitavad praegu esmaspäevaks merele loodetuule puhanguid üle 30 m/s. Kõige tugevam tuul ongi arvutatud praegu merele ja Lääne-Eesti kohale. Enam kui 25 m/s puhangute tõenäosus on hetkel küllaltki suur – üle 75%.

„Numbrid võivad veel muutuda, aega on paar päeva, aga üldpilt on igatahes kurjakuulutav. Ühes tugeva tuulega kaasneb ka tuisk. Peame veel hoolega jälgima, kuidas ilmaprotsessid edasistes prognoosides muutuvad,“ tõdeb Kiitsak.

Muutuvatel ilmaoludel saab silma peal hoida Riikliku ilmateenistuse kodulehel.

Kommentaarid puuduvad