Ilmaprognoos: alates sellest kuupäevast on oodata kuni 20 kraadi sooja

Tallinn
Foto: 123rf

BNS

Ilmateenistuse prognoosi järgi on soojemat kevadilma oodata alles pärast 10. maid.

Mai esimene kolmandik on veel jahedapoolne, kuid üürikeste soojalainetega. Valitsev õhuvool kannab läänekaarest kord soojemat, kord külmemat õhku ning Läänemere ümbrusse laienevate madalrõhkkondade serva mööda vahetevahel ka sajuhooge.

Külmema õhu sisstungi korral tuleb lisaks vihmale sekka ka lörtsi. Enamasti on sajuhulgad väikesed, vaid 8. ja 9. mai paiku võib vihmasadu tihedam olla. Õhutemperatuur varieerub suurtes piirides – selgematel ja jahedamatel öödel langeb alla 0 kraadi, mahedamatel päevadel tõuseb mõnikord kraad-paar üle 15.

Pärast 10. maid tugevneb lõunapoolse kõrgrõhuala mõju ning sadusid on hõredalt ja harva. Õhuvool pöördub lõunakaarde ning saabuvas soojemas õhumassis kerkivad päevased termomeetrinäidud 20 kraadi ümbrusse, öised miinimumid alla 5 kraadi ei lange.

Kuu viimasel kolmandikul tõenäoliselt on temperatuurifoon hüplikum ning ilm on muutlikum. Taas suureneb madalrõhkkondade võimalus kõrgrõhkkonda eemale tõrjuda, Eestisse kergeid vihmahooge ning vahelduvalt soojemat ja jahedamat õhku tuua.

Kuu keskmine õhutemperatuur tervikuna tuleb normist pisut kõrgem, kusjuures norm on 9-11,9 kraadi. Sademeid on normist veidi vähem, kusjuures norm on 32-54 millimeetrit. 

Kommentaarid puuduvad