Ilmaprognoos: suvekuumust jagub ka järgmisesse nädalasse

Rand
Foto: 123rf

Viimastel päevadel Eestit valitsenud enam kui 30-kraadine suvekuumus annab pühapäevaks küll veidi järele, kuid väga soe suveilm siiski jätkub ka uue nädala alguses, prognoosib ilmateenistus. 

Reede öösel on selge või õhukese pilvevinega sajuta ilm. Puhub ida- ja kagutuul 1-7 m/s. Sooja on 18-23 kraado. Päeval on enamasti päikesepaisteline ja kuiv ilm. Puhub kagu- ja idatuul 5-10 m/s. Sooja on 28-33, tuulele avatud rannikul kuni 25 kraadi. 

Laupäeva öösel on selge või vähese pilvisusega sajuta ilm. Puhub kagutuul 5-10, hommikul saartel puhanguti 13 m/s. Sooja on 17-23 kraadi. Päeval on selge või vähese pilvisusega ilm. Pärastlõunal läheb Lõuna-Eestist alates pilvisemaks ja kohati võib äikesevihma sadada. Puhub kagu- ja idatuul 5-10, puhanguti kuni 14 m/s. Sooja on 26-30, meremõjuga rannikul kuni 24 kraadi. 

Pühapäeva öösel on vahelduva pilvisusega ilm. Saartel ja läänerannikul sajab hoovihma, võib olla äikest. Puhub kagutuul 5-10 m/s, hommikul pöördub lõunakaarde. Sooja on 17-22 kraadi. Päeval on pilves selgimistega ilm. Mitmel pool sajab hoovihma ja on äikest. Puhub lõunakaare, saartel läänekaare tuul 3-8 m/s. Sooja on 22-27, saartel ja läänerannikul kohati 18-20 kraadi.

Esmaspäeval liigub madalrõhulohk ühe sajuhoogude ja äikesega üle Eesti ja õhumass vahetub jahedama vastu ning päevasoe jääb veidi alla 25 kraadi. 

Teisipäeval õhurõhk veidi tõuseb ja kujuneva kõrgema õhurõhuga foonil on ka kolmapäeval sajuhooge kohati ning mõlemal päeval on vihma tõenäosus suurem idapoolsetes maakondades. Ilm on vaikne. Öösiti on sooja 10-15 kraadi, päev suviselt 21-26 kraadi.

Kommentaarid puuduvad